Murphy Troy spędził w Gdańsku dwa lata. W pierwszym sezonie był najlepiej punktującym graczem nie tylko w zespole LOTOSU Trefla, ale w całej PlusLidze. W 35 meczach zdobył 586 oczek. Okazał się też najlepiej atakującym i jednym z najskuteczniej zagrywających siatkarzy rozgrywek. Ośmiokrotnie był wybierany najlepszym graczem meczów i w wielu spotkaniach przechylał szalę zwycięstwa na korzyść żółto-czarnych. W sezonie 2014/2015 wywalczył z drużyną wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Polski.

W minionych rozgrywkach reprezentant Stanów Zjednoczonych otrzymał trzy statuetki MVP, a na swoim koncie zanotował 311 oczek. Z zespołem zdobył Superpuchar Polski, a także awansował do TOP 12 Ligi Mistrzów. Amerykanin wystąpił we wszystkich spotkaniach, które LOTOS Trefl rozgrywał zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów.

Wcześniej zawodnikiem Lokomotiwu został rozgrywający amerykańskiej reprezentacji Kawika Shoji. Obu widzieliśmy w turnieju Final Six Ligi Światowej w Krakowie. Drużynie USA nie udało się awansować do półfinału.