Brąz Ligi Światowej dla Francji!

W spotkaniu o brązowy medal tegorocznej edycji Ligi Światowej siatkarze Włoch przegrali z Francją 0:3. Trójkolorowi - zwycięzcy sprzed roku - wywalczyli swój trzeci medal w historii tej imprezy. Turniej Final Six w Krakowie zakończy finałowe starcie Serbii z Brazylią.

Premierowa odsłona meczu o trzecie miejsce miała wyrównany przebieg, a na przerwach technicznych minimalną przewagę mieli Francuzi. Walka punkt za punkt trwała do stanu 23:23, a następnie dwie kluczowe akcje w tej partii zakończył Earvin N'Gapeth. Podobny przebieg miał set numer dwa: wyrównana walka na przestrzeni całej odsłony, tym razem jednak Trójkolorowi zaczęli budować przewagę od stanu 20:20, a Antonin Rouzier zakończył tego seta asem serwisowym. Francuzi wygrali tę partię, mimo iż popełnili w niej aż 12 błędów własnych.

W trzeciej odsłonie podopieczni Laurenta Tillie szybko wypracowali sobie przewagę (4:8) i utrzymywali ją dzięki skutecznej grze Earvin N'Gapetha. W końcówce siatkarze Italii byli blisko odrobienia strat (20:21), ale w kluczowych akcjach znów górą byli Trójkolorowi.

Mistrzowie Europy odnieśli zdecydowane zwycięstwo, mimo braku kontuzjowanych Kevina Tillie i Benjamina Toniuttiego. Dla Trójkolorowych to trzeci medal Ligi Światowej: do złota (2015) i srebra (2006) dorzucili brąz. Gra toczyła się w sennej atmosferze, tempo gry było leniwe, niewiele oglądaliśmy w tym meczu długich, efektownych wymian... Tak, jakby obie ekipy to, co najlepsze zostawili na spotkanie turnieju igrzysk olimpijskich, które rozegrają już w pierwszej kolejce spotkań - 7 sierpnia.

Włochy - Francja 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)

Włochy: Osmany Juantorena, Simone Giannelli, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Emanuele Birarelli, Matteo Piano - Massimo Colaci (libero) oraz Oleg Antonov, Luca Vettori, Enrico Cester.
Francja: Pierre Pujol, Antonin Rouzier, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Nicolas Marechal, Earvin Ngapeth - Jenia Grebennikov (libero) oraz Julien Lyneel.