Brąz Ligi Światowej dla Francji!

W spotkaniu o brązowy medal tegorocznej edycji Ligi Światowej siatkarze Włoch przegrali z Francją 0:3. Trójkolorowi - zwycięzcy sprzed roku - wywalczyli swój trzeci medal w historii tej imprezy. Turniej Final Six w Krakowie zakończy finałowe starcie Serbii z Brazylią.

Premierowa odsłona meczu o trzecie miejsce miała wyrównany przebieg, a na przerwach technicznych minimalną przewagę mieli Francuzi. Walka punkt za punkt trwała do stanu 23:23, a następnie dwie kluczowe akcje w tej partii zakończył Earvin N'Gapeth. Podobny przebieg miał set numer dwa: wyrównana walka na przestrzeni całej odsłony, tym razem jednak Trójkolorowi zaczęli budować przewagę od stanu 20:20, a Antonin Rouzier zakończył tego seta asem serwisowym. Francuzi wygrali tę partię, mimo iż popełnili w niej aż 12 błędów własnych.

W trzeciej odsłonie podopieczni Laurenta Tillie szybko wypracowali sobie przewagę (4:8) i utrzymywali ją dzięki skutecznej grze Earvin N'Gapetha. W końcówce siatkarze Italii byli blisko odrobienia strat (20:21), ale w kluczowych akcjach znów górą byli Trójkolorowi.

Mistrzowie Europy odnieśli zdecydowane zwycięstwo, mimo braku kontuzjowanych Kevina Tillie i Benjamina Toniuttiego. Dla Trójkolorowych to trzeci medal Ligi Światowej: do złota (2015) i srebra (2006) dorzucili brąz. Gra toczyła się w sennej atmosferze, tempo gry było leniwe, niewiele oglądaliśmy w tym meczu długich, efektownych wymian... Tak, jakby obie ekipy to, co najlepsze zostawili na spotkanie turnieju igrzysk olimpijskich, które rozegrają już w pierwszej kolejce spotkań - 7 sierpnia.

Włochy - Francja 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)

Włochy: Osmany Juantorena, Simone Giannelli, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Emanuele Birarelli, Matteo Piano - Massimo Colaci (libero) oraz Oleg Antonov, Luca Vettori, Enrico Cester.
Francja: Pierre Pujol, Antonin Rouzier, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Nicolas Marechal, Earvin Ngapeth - Jenia Grebennikov (libero) oraz Julien Lyneel.

17:28

Siatkarze Włoch mają na koncie 8  złotych - 3 srebrne -  4 brązowe medale Ligi Światowej. Ostatni raz triumfowali w 2000 roku. Francuzi po raz pierwszy wygrali te rozgrywki przed rokiem,  w Rio de Janeiro. Mają na koncie 1 złoty i 1 srebrny medal.

17:33

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 3:1 Włosi lepiej rozpoczęli starcie o brązowy medal.

Francja: Pujol, Rouzier, Ngapeth, Le Roux,  Le Goff, Marechal - Grebennikov (libero).
Włochy: Giannelli, Juantorena,  Zajcew, Lanza, Piano, Birarelli - Colaci (libero).

17:35

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 5:5

17:35

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 5:6 Francuzi na prowadzeniu.

17:35

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 7:6 Osmany Juantorena zaatakował po skosie.

17:36

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 7:7  Earvin N'Gapeth - kiwka w środek.

17:37

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 7:8 Punkt zaliczki Trójkolorowych na pierwszej przerwie technicznej.

17:40

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 10:10 Walka punkt za punkt w środkowej części seta.

17:41

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 11:11 Antonin Rouzier skutecznie zaatakował.

17:41

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 12:11 Skutecznym atakiem odpowiedział Osmany Juantorena.

17:43

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 14:13 Antonin Rouzier przestrzelił zagrywkę.

17:45

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 15:16 Po zaciętej walce w środkowej części seta, skuteczny blok daje Trójkolorowym minimalną przewagę na drugiej przerwie.

17:46

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 16:16 Skutecznie Ivan Zaytsev.

17:47

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 17:17 Filippo Lanza wygrał akcję na siatce.

17:47

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 17:18 Filippo Lanza zatrzymany blokiem.

17:49

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 19:19 Czas na prośbę selekcjonera reprezentacji Italii.

17:50

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 20:19 Kevin Le Roux przestrzelił zagrywkę.

17:51

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 21:20 Osmany Juantorena punktuje z lewego skrzydła.

17:52

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 22:21 Efektowna kiwka Simone Giannelliego.

17:53

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 23:22 Osmany Juantorena obił blok rywali.

17:53

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 23:23 Osmany Juantorena zaserwował w siatkę.

17:54

WŁOCHY - FRANCJA 0:0, 23:24 Punktuje Earvin N'Gapeth. Piłka setowa dla Francji. Gianlorenzo Blengini wziął czas.

17:55

WŁOCHY - FRANCJA 0:1 (23:25) Earvin N'Gapeth zakończył pierwszego seta!

17:59

17:59

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 2:2 Earvin N'Gapeth przestrzelił zagrywkę.

18:00

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 4:2 Dwa autowe ataki Nicolasa Marechala.

18:01

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 5:3 Kevin Le Roux przestrzelił zagrywkę.

18:02

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 5:4 Antonin Rouzier z przechodzącej piłki.

18:03

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 6:5 Skuteczna kiwka Pierre Pujola.

18:03

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 6:6 Nicolas Marechal  - as serwisowy.

18:05

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 7:8 Antonin Rouzier szczęśliwie skończył atak Francuzów. Punkt różnicy na pierwszej przerwie.

18:06

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 7:9 Nicolas Le Goff - as serwisowy.

18:09

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 8:10 Kiwka Earvina N'Gapetha.

18:09

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 11:11 Nicolas Marechal zatrzymany blokiem.

18:10

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 13:13 Antonin Rouzier przestrzelił zagrywkę.

18:10

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 13:14 Pierre Pujol kiwnął z drugiej piłki.

18:11

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 13:15 Skuteczna kontra Trójkolorowych.

18:14

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 16:15 Simone Giannelli - as serwisowy (96 km/h). Trzy akcje z rzędu wygrane przez Włochów i to oni mają przewagę na drugiej przerwie.

18:16

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 18:17 Oleg Antonov przestrzelił zagrywkę.

18:20

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 18:19 Skutecznie Earvin N'Gapeth. Pomyłka arbitra z Chin. Protesty Włochów, bo akcja powinna być przerwana dużo wcześniej, gdy piłka wylądowała w boisku Trójkolorowych. Gianlorenzo Blengini poprosił o czas.

18:21

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 20:20 Punktuje Ivan Zaytsev.

18:22

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 20:21 Gianlorenzo Blengini wziął drugi o czas.

18:22

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 20:22 Antonin Rouzier popisał się skuteczną kiwką.

18:24

WŁOCHY - FRANCJA 0:1, 21:24 Ivan Zaytsev zablokowany. Piłka setowa dla Francji.

18:25

WŁOCHY - FRANCJA 0:2 (23:25, 21:25) Antonin Rouzier asem serwisowym zakończył drugą partię!

18:32

18:38

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 2:2 Czy w trzeciej partii siatkarze Italii zdołają odwrócić losy meczu o brązowy medal?

18:40

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 2:4 Skuteczny blok Trójkolorowych.

18:41

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 2:5 Gianlorenzo Blengini poprosił o czas po zagrywce Earvina N'Gapetha.

18:42

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 2:6 Błąd za błędem Ivana Zaytseva.

18:43

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 4:8 Earvin N'Gapeth ustalił wynik na pierwszej przerwie.

18:45

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 7:8 Earvin N'Gapeth zatrzymany blokiem. Trzy akcje z rzędu dla siatkarzy Italii.

18:47

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 8:11 Błąd siatkarzy Italii.

18:48

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 10:11 Skutecznie Oleg Antonov.

18:50

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 10:14 Antonin Rouzier zakończył kontrę Trójkolorowych. O czas poprosił Gianlorenzo Blengini.

18:51

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 11:15

18:52

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 12:16 Kevin Le Roux skutecznie ze środka. Francuzi utrzymali przewagę w środkowej części seta.

18:54

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 14:18 Punktuje Nicolas Marechal.

18:56

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 16:19 Skutecznie Earvin N'Gapeth.

18:57

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 17:20 Earvin N'Gapeth po raz kolejny potwierdził dobrą dyspozycję.

19:11

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 20:21 Earvin N'Gapeth zablokowany. Już tylko punkt straty Włochów.

19:01

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 20:22 Antonin Rouzier atakuje w aut, ale po bloku - jak pokazała weryfikacja.

19:01

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 20:23 Nicolas Le Goff skutecznie z przechodzącej piłki.

19:03

WŁOCHY - FRANCJA 0:2, 20:24 Piłka meczowa dla Francji.

19:04

WŁOCHY - FRANCJA 0:3 (23:25, 21:25, 20:25) Nicolas Marechal kończy mecz! BRĄZ LIGI ŚWIATOWEJ DLA FRANCJI!