Nikolic zapewnił awans Legii do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów

W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów Legia Warszawa pokonała Zrinjski Mostar 2:0. Bohaterem spotkania został Nemanja Nikolić, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

W pierwszej połowie do goście byli groźniejsi, jezeli chodzi o poczynania w ofensywie. Szybko przechwytywali piłkę i starali się konstruować akcję. Już na początku meczu kontuzji nabawił się Guilherme i musiał zastąpić go Hamalainen. Pierwsza groźna akcja Legii w 27. minucie i od razu gol. Sędzia jednak był pobłażliwy dla zawodników Legii i po dośrodkowaniu w pole karne "sprezentował" rzut karny dla "Wojskowych". Piłka co prawda odbiła się od łokcia Todorovicia, ale nie było to zagranie dość wyraźne. Pewnym strzałem w okienko z "jedenastki" popisał się Nikolić i Legia do przerwy prowadziła 1:0. Bramka dodała pewności siebie podopiecznym trenera Hasiego, jednak były to tylko pozory.

Na drugą połowę Zrinjski wyszedł bardzo zmotywowany i Legia była w tarapatach. Piłkarze z Mostaru "zamknęli" Legionistów na ich połowie i groźnie centrowali w pole karne. Świetną interwencją popisał się także Arkadiusz Malarz. Chwilę później świetną akcję przeprowadził Hamalainen, który zagrał piłkę przed pole karne do Nikolicia. Węgier wbiegł w pole karne między dwóch obrońców i pewnym strzałem pokonał Kozicia. Zrinjski wział się do pracy i Malarz jeszcze dwukrotnie uratował swój zespół od straty bramki. W ekipie Legii niezbyt dobrze funkcjonowała prawa flanka oraz słabo zaprezentował się Michał Kucharczyk. W kolejnej fazie rywalem mistrzów Polski będzie lepszy z pary AS Trencin/Olimpija Lublana.

Legia Warszawa - Zrinjski 2:0 (1:0)

Bramki: Nikolic 28 (rz.k.), 62.   Pierwszy mecz: 1:1.   Awans: Legia Warszawa.

Legia: Malarz - Broź, Pazdan, Lewczuk, Hlousek - Guilherme (15 Hamalainen), Jodłowiec, Moulin - Aleksandrov, Nikolic (75 Kopczyński), Kucharczyk (85 Brzyski).

Zrinjski: Kozic - Baric, Jakovljevic, Katanec (45+4 Radeljic), Stojkic - Petrak, Tomic - Peko, Bilbija (75 Zeravica), Todorovic (78 Filipovic) - Mesanovic.

Żółte kartki: Lewczuk, Bilbija.