Wykryto doping u gwiazdy siatkarskiej reprezentacji USA!

Maxwell Holt (z prawej) to nieodłączna część reprezentacji USA od 2010 roku.

Jedna z kluczowych postaci siatkarskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych, środkowy Maxwell Holt może mówić o wielkim szczęściu. Testy przeprowadzone 10 czerwca miały wynik pozytywny i wykazały niewielką dawkę zakazanego meldonium w jego krwi. Federacja postanowiła jednak nie karać zawodnika.

29-letni Holt uniknie dyskwalifikacji ze względu na trzy lata gry w Dynamie Moskwa. To właśnie w wyniku ustaleń klubowych zawodnicy przyjmowali meldonium jako nieodłączną część cyklu przygotowań. Według US Anti-Doping Agency zawodnik nie był więc odpowiedzialny za przyjmowanie niedozwolonego środku. Postanowił więc nie karać go dyscyplinarnie.

Holt przyznał, że po raz ostatni otrzymał meldonium w grudniu tuż przed Pucharem Rosji. Meldonium na listę substancji zakazanych dopisane zostało dopiero pierwszego stycznia. Holt będzie więc bez przeszkód członkiem olimpijskiej reprezentacji USA na turnieju w Rio de Janeiro.

Amerykański środkowy ostatnie trzy lata spędził w Dynamie Moskwa, z którym wywalczył wicemistrzostwo Rosji oraz Puchar CEV. W nowym sezonie będzie zawodnikiem mistrza Włoch, Paramareggio Modena. W reprezentacji USA gra od 2010 roku; zdobył w tym czasie między innymi złoty i brązowy medal Ligi Światowej, triumfował także w zeszłorocznym Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii. W edycji 2015 LŚ wybierany był najlepszym środkowym.