Biancocelesti wygrywali Serie A dwukrotnie - w 1974 oraz w 2000 roku. Kibice jednak często uwzględniali jeszcze jeden tytuł. W sezonie 1914/15 Lazio miało zagrać o premierowe mistrzostwo Włoch z Genoą. Do meczu jednak nie doszło z powodu wybuchu pierwszej wojny światowej. Po zakończeniu konfliktu FIGC (włoska federacja piłkarska) uznała, że nie ma możliwości, by rozegrać to spotkanie, ale przyznała tytuł wyłącznie Genoi.

Z tą niesprawiedliwą decyzją nie zgadzali się przez pokolenia kibice Lazio. Dopiero po ponad 100 latach pojawiła się szansa na zmianę tamtej decyzji. W FIGC zlecono przygotowanie raportu na ten temat. Decyzja powinna zostać podjęta 4 sierpnia. Rzymski klub jest przekonany, że przyzna się im scudetto. Genoa jednak nie zostanie pozbawiona tytułu - mistrzem Włoch w 1915 roku będzie zatem zarówno ona, jak i Lazio.

 

"Walka" o tamten tytuł ma dodatkowy smaczek. Obecnie Lazio ma jedno mistrzostwo mniej, niż ich rywal zza miedzy, Roma. Dla kibiców Biancocelestich byłby to powód, by wyjść z cienia teorytycznie bardziej utytułowanego przeciwnika.