Zagłębie Lubin po karnych awansowało do III rundy el. Ligi Europy!

Zagłębie Lubin po niezwykle dramatycznym spotkaniu pokonało Partizana Belgrad i awansowało do III rundy eliminacji Ligi Europy. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebne były rzuty karne, w których ”Miedziowi” wygrali 4:3. W kolejnym etapie na lubinian czeka duński SonderjyskE Haderslev.

Spotkanie od dwóch szybkich kontrataków zaczęli goście. Zagłębie jednak szybko przejęło kontrolę nad spotkaniem i przez pierwsze 20 minut to ono dominowało na murawie. Duża ilość wolnych i rożnych nie przynosiła jednak pożądanego efektu. Aktywny był Krzysztof Piątek, który miał kilka dobrych okazji. Pierwsze 45 minut na plus dla lubinian, ale bramki nie padły. W drugiej połowie liczyliśmy na przełamanie ”Miedziowych” i awans do III. rundy.

Druga połowę lepiej zaczęli goście, ale Zagłębie odpowiedziało dobrą okazją Macieja Dąbrowskiego. Przez dużą część drugiej odsłony lepiej prezentowali się gospodarze. Tempo gry było jednak nieco słabsze, a co za tym idzie okazji bramowych było mniej. Brak skuteczności po obu stronach spowodował, że potrzebna była dogrywka.

W dogrywce niewiele się działo. Kilka sytuacji stworzyli gospodarze, ale swoje okazje mieli również piłkarze z Serbii. O wszystkim miały zadecydować rzuty karne. Tam lepsi okazali się lubinianie. Ostatnią ”jedenastkę” wykorzystał Jan Vlasko i Zagłębie awansowało do III rundy el. LM. Tam podopieczni trenera Stokowca zagrają z SonderjyskE Haderslev.

Zagłębie Lubin  - FK Partizan Belgrad 0-0 pd. k. 4-3

Karne: (0-0 Darko Brašanac - nad bramką), 1-0 Krzysztof Janus, 1-1 Saša Ilić, 2-1 Ľubomír Guldan, 2-2 Petar Đuričković, (2-2 Aleksandar Todorovski - obroniony), 2-3 Marko Janković, 3-3 Arkadiusz Woźniak, (3-3 Nemanja Mihajlović - obroniony), 4-3 Ján Vlasko

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Ľubomír Guldan, Maciej Dąbrowski, Đorđe Čotra -  Arkadiusz Woźniak, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski (61, Ján Vlasko),  Łukasz Janoszka (74, Krzysztof Janus) - Krzysztof Piątek (101, Jakub Tosik).

Partizan: Bojan Šaranov - Miroslav Vulićević, Cédric Gogoua,  Nikola Milenković, Miroslav Bogosavac (120, Petar Đuričković) - Marko Janković, Éverton Luiz, Darko Brašanac, Miroslav Radović (91, Saša Ilić), Nemanja Mihajlović - Nikola Đurđić (70, Dušan Vlahović).

Żółte Kartki: Čotra, Woźniak, Dąbrowski, Janoszka - Gogoua, Radović, Ilić, Éverton Luiz.

Sędziował: Anatolij Abduła (Ukraina).

Widzów: 11 279.