Rio 2016: Polska przegrała z Katarem w meczu towarzyskim piłkarzy ręcznych

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Katarem 20:24 (9:10) w towarzyskim meczu rozegranym w Dausze. Oba zespoły przygotowują się do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.

Do przerwy mecz miał wyrównany przebieg, a na początku drugiej połowy biało-czerwoni doprowadzili od remisu. Jednak potem ekipa gości - brązowych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata - grała nieskutecznie i zaliczyła przestój, w trakcie którego wicemistrzowie globu zdobyli osiem bramek z rzędu. To spowodowało, że Polacy ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy.

Do rewanżu dojdzie w niedzielę o godzinie 20.50 czasu polskiego.

Rywalizację w turnieju olimpijskim Polacy rozpoczną 7 sierpnia, od meczu z gospodarzami imprezy – Brazylijczykami. W grupie mają także Niemców, Słoweńców, Szwedów i Egipcjan.

Katar - Polska 24:20 (10:9).

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Mateusz Jachlewski 2, Adam Wiśniewski, Karol Bielecki 4, Michał Jurecki 3, Łukasz Gierak 3, Przemysław Krajewski 1, Krzysztof Lijewski 3, Michał Szyba 1, Michał Daszek, Mateusz Kus 1, Kamil Syprzak 1, Bartosz Jurecki, Piotr Chrapkowski, Mariusz Jurkiewicz 1.