Panthers Wrocław triumfują w Lidze Mistrzów!

Polski zespół futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław odniósł w niedzielę historyczne zwycięstwo 40:37 nad włoskimi Seamen Milano w finale Ligi Mistrzów. Polscy piłkarze mogą swoim kolegom z Wrocławia tylko pozazdrościć.

To był pierwszy raz polskiego zespołu w finale europejskich rozgrywek. Już sam awans po wygranej 49:34 (7:10, 28:3, 0:14, 14:7) z austriackimi Danube Dragons był wielkim sukcesem, a ewentualne niedzielne zwycięstwo przyjęto jako spełnienie najskrytszych marzeń.

Rywale wrocławskich Panter pokonali w półfinale rozgrywek turecki Istanbul Koc Rams zaledwie 17:14. Włosi mogli mówić o dużym szczęściu, którego jednak w pierwszej połowie starcia z Polakami zabrakło. Przed trzecią kwartą Seamen Milano przegrywali już 10:27. Świetna gra Tomasza Dziedzica, Patryka Matkowskiego i Stevena White'a przynosiła efekty.

Decydująca część gry zaczęła się jednak od sześciopunktowej straty na początku trzeciej kwarty. Defensywa Panter wtedy co prawda zaspała, ale już w piątej minucie White popisał się kapitalnym podaniem do Wiktora Zięby, który zaliczył przyłożenie na 33:17, a po chwili podwyższył na 34:17. Niestety, w ósmej minucie kolejny touchdown padł łupem Żeglarzy - błąd popełnił Adam Lary, a pomyłkę z zimną krwią wykorzystał Lorenzo Vezzoli. Trzecia kwarta skończyła się wynikiem 34:31.

Ostatnią część spotkania rozpoczął kapitalny touchdown Patryka Matkowskiego i chyba jeszcze lepszy przerzut Stevena White'a. Akcja godna NFL. Na tablicy wyników było już 40:31 i teraz wszystko zależało od defensywy Panter. W ósmej minucie Deonte Battle nie zdążył za rywalem i touchdown jeden z Włochów ustalił wynik na 40:37. Dramatyczna końcówka - trzy punkty przewagi na cztery minuty przed końcem to przecież nic.

A jednak - wystarczyło! Panthers Wrocław triumfują w Lidze Mistrzów!