Nieskuteczne Zagłębie przegrywa z SonderjyskE

KGHM Zagłębie Lubin przegrało 1:2 (1:2) z SonderjyskE w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Jedynego gola dla polskiego zespołu zdobył Łukasz Janoszka. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Danii.

Zagłębie od początku starało się grać agresywnie, szybko odbierać piłkę rywalom. W pierwszych akcjach brakowało jednak konkretów. W 19. minucie wykorzystało to SonderjyskE. Piłke płasko w pole karne dośrodkował Bachmann. Znalazł kompletnie niepilnowanego Kroona, który precyzyjnym strzałem umieścił piłke w bramce Polacka.

Po straconym golu Miedziowi rzucili się do odrabiania strat. Swoje sytuacje miał Krzysztof Piątek, a także Jan Vlasko. Niestety nadal brakowało skuteczności. Zemściło się to w 36. minucie. Zawodnicy SonderjyskE wznowili grę z autu jak Islandczycy podczas Euro 2016. W powietrzu nie miał sobie równych Dal Hende i nie dał szans Martinowi Polackowi.

Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie już nic się nie wydarzy Zagłębie miało rzut rożny. Zagotowało się w polu karnym, a w zamieszaniu w szesnastce sprytem wykazał się Łukasz Janoszka. Bramka kontaktowa dała Lubinianom nadzieje odrobienie strat w drugiej połowie.

Po 45 minutach gry na boisku pojawił się Filip Starzyński. To był wazny moment tego spotkania. Większość kolejnych akcji Zagłębia przechodziła właśnie przez reprezentanta Polski.  Po przerwie gospodarze tworzyli sobie wiele sytuacji. Cały czas brakowało skuteczności. Swoje szanse marnowali Krzysztof Piątek i Arkadiusz Woźniak.

W końcu kibice byli pewni, że za chwilę padnie bramka. W 61. minucie Zagłębie miało rzut karny. Do piłki podszedł Starzyński i… jego strzał obronił Skender. Bramkarz rywali powoli wyrastał na bohatera tego spotkania.

Czas uciekał, a Miedziowi marnowali kolejne sytuacje. W 74. minucie przed kapitalną sytuacją stanął Woźniak. Niestety uderzył zbyt mocno i piłka minęła bramkę. SonderjyskE nie potrafiło przeciwstawić się gospodarzom. Zagłębie nadal dominowało. W 88. minucie znów fantastycznie zachował się Skender, którzy przeniósł piłke po strzale Papadopulosa nad poprzeczką. To była piłka meczowa. Podopieczni Piotra Stokowca nie zdążyli doprowadzić do wyrównania. Już w następny czwartek czeka ich rewanżowy bój w Danii.

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!

18:20

Rozpoczynamy naszą relacje na żywo z meczu Zagłębie Lubin – SonderjyskE!

18:20

Znamy już skład Zagłębia!

18:24

O Zagłębiu mówi się ostatnio bardzo dużo. Nie tylko w kontekście Ligi Europy, ale także transferu Macieja Dąbrowskiego do Legii.

Tutaj więcej na ten temat:

Dąbrowski żegna się z Miedziowymi. Czas na Legię Warszawa

18:26

Tak wygląda skład SonderjyskE!

18:28

Sprawdźmy co przed tym spotkaniem powiedział trener Piotr Stokowiec.

Zagłębie Lubin - SonderjyskE. Stokowiec: Nie lekceważymy rywala

18:38

Wartość zawodników Zagłębia jest prawie identyczna jak SonderjyskE.

Zagłębie Lubin - SonderjyskE: Wycena zawodników na remis

18:46

Dziś w Lidze Europy gra nie tylko Zagłębie. W pierwszym składzie Krasnodaru wyjdzie Artur Jędrzejczyk!

18:57

['0] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

W Danii także kibice SonderjyskE także będą oglądać to spotkanie!

18:57

Zawodnicy już pojawili się na boisku!

18:59

Największym zaskoczeniem jest brak Filipa Starzyńskiego w pierwszym składzie Zagłębia.

19:00

['1] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

Pierwszy gwizdek Roberta Madley'ego. Zaczęli goście!

19:03

['4] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

Spokojny początek spotkania. Obie drużyny nie chcą popełnić błędu.

19:05

['5] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

Wrzutka Vlasko z rzutu wolnego pewnie wyłapana przez Skendera.

19:06

['6] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

Zagłębie nie wykorzystało błędu przy wyprowadzeniu piłki przez Skendera. Nadal 0:0.

19:08

['8] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

Teraz zbyt pasywnie Zagłębie Mocny strzał Kroona obronił Polacek.

19:11

['10] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

Zagłębie stara się grać agresywnie i szybko odbierać piłkę. Szukają prostopadłych podań za plecy obrońców rywala.

19:14

['13] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

Niecelnie z dystansu uderzył Kroon.

19:17

['16] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:0

Strzał Kubickiego... o kilkanaście metrów minął bramkę.

19:22

['19] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:1

GOOOOOL.... Płaskie dośrodkowanie Bechmanna precyzyjnym strzałem wykorzystał Kroon. Zawodnik SonderjyskE był kompletnie niekryty w polu karnym. Lepiej mógł się zachować Polacek...

19:23

['22] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:1

Krzysztof Piątek wyprowadził kontrę Zagłębia, ale nikt nie włączył się do tej akcji...

19:25

['23] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:1

Wilczek w pierwszym skłądzie Brondby na mecz z Hertą.

19:26

['26] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:1

Strzał Cotry trafił prosto w Skendera.

19:30

['29] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:1

Szansa dla Zagłębia! Vlasko znalazł Krzysztofa Piątka. Piłka po strzale tego drugiego trafiła jedynie w boczną siatkę.

19:30

['30] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:1

Żółta kartka dla Kroona za faul na Łukaszu Piątku.

19:33

['33] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:1

Wygrał przebitkę z rywalem Woźniak. Jan Vlasko mocno uderzył, ale czujny był Skender.

19:34

['35] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:1

Dobry fragment gry Zagłębia!

19:38

['36] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:2

Niestety.... 0:2! Wzorem Islandczyków zawodnicy SonderjyskE potężnie wyrzucili piłkę z autu, a perfekcyjnym strzałem głową do bramki Polacka skierował ją Dal Hende.

19:40

['39] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:2

Dobry strzał Krzysztofa Piątka, ale tylko rzut rożny... Po centrze z rogu piłkę ma w rękach Skender.

19:42

['42] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:2

Vlasko ukarany żółtą kartką.

19:44

['43] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:2

Kiedy straciliśmy w międzynarodowej piłce gola po aucie? Czarnogóra za Fornalika na SN i Ekwador za Janasa na MS 2006? Coś jeszcze?

— Mateusz Borek (@BorekMati) July 28, 2016

19:46

['45] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:2

Arbiter doliczył minutę do pierwszej połowy spotkania.

19:47

['45+1] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 0:2

Strzał Janoszki zablokowany przez Kanstrupa. Jeszcze rzut rożny...

19:48

['45+1] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

GOOOOOL!!!!! Jest bramka kontaktowa. Ogromne zamieszanie w polu karnym, ale sprytem wykazał się Janoszka i wepchnął piłkę do siatki.

19:49

Koniec pierwszej połowy. Oby teraz Zagłębie poszło za ciosem!

20:03

['46] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Zaczynamy drugą połowę! Jedna zmiana w Zagłębiu. Starzyński wchodzi za Vlasko.

20:06

['48] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Rzut rożny dla Zagłębia... Gospodarze domagają się rzutu karnego! Sygnalizują zagranie ręka rywala.

20:09

['50] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Starzyński do Krzysztofa Piątka, ale jego mocne dośrodkowanie zostało powstrzymane przez Pedersena.

20:12

['53] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Spokojnie gra Zagłębie. Długo i cierpliwie konstruują swoje akcje.

20:16

['58] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Bardzo dobre dośrodkowanie Kubickiego w kierunku Woźniaka! Ten nie wykorzystał świetnej sytuacji! Od bramki wznowi grę Skender.

20:17

['59] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Niezłe, płaskie dośrodkowanie Woźniaka... Nikt nie przeciął toru lotu piłki.

20:19

['61] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Karny dla Zagłębia! Faul Pedersena i żółta kartka dla tego zawodnika!

20:19

['62] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Do piłki podchodzi Starzyński... Broni Skender...

20:22

['63] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Groźna centra Starzyńskiego z rzutu wolnego, ale nie zdążył Guldan.

20:23

['65] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Rzut wolny z 20 metrów dla Zagłębia. Starzyński! Obok bramki...

20:24

['67] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Skender broni strzał Łukasza Piątka. Dobrze wygląda gra Zagłebia.

20:30

['68] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Klove zmienia Kroona.

20:30

['72] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Zmiana także w zespole Zagłębia. Za Janoszkę wchodzi Janus.

20:32

['74] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Kapitalna szansa! Mocny strzał Woźniaka wylądował na trybunach...

['86] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Mocne uderzenie z dystansu Guldana broni Skender.

20:46

['88] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Kolejna Kapitalna szansa! Skender kapitalnie przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Papadopulosa.

20:48

['90] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Arbiter dolicza 3 minuty. Czy Zagłębie zdąży?

20:51

['90+2] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Madsen strzela obok bramki!

20:52

['90+3] Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1:2

Koniec! Nieskuteczne Zagłębie przegrywa w III rundzie eliminacji Ligi Europy... Już za tydzień rewanżowe spotkanie w Danii.