- Jesteśmy po rozmowach z jego agentem. Zawsze byliśmy i jesteśmy chętni, by dostosowywać się do sytuacji na rynku transferowym i jak najszybciej podpisywać nowe umowy z naszymi piłkarzami – cytuje prezesa monachijskiego klubu niemiecki „Bild”.

 

O Lewandowskim dość głośno mówiło się w kontekście przejścia do Realu Madryt, a zdjęcia jego agenta na trybunach Santiago Bernabeu obiegły hiszpańskie media. Narastające plotki sprawiły, że obecny klub Lewandowskiego chce podpisać z nim nową umowę, jednak jak podkreśla Rummenigge nie za wszelką cenę. – Nie będziemy płacić niewyobrażalnie dużych kwot, tak jak robi to Manchester City, czy Paris Saint-Germain. Dobrze wynagradzamy naszych piłkarzy, ale nie popadamy w szaleństwo – przyznał.

 

Lewandowski podpisał kontrakt z Bayernem jeszcze gdy grał w Borussii Dortmund, a do monachijskiego klubu odszedł na zasadzie wolnego transferu. Umowę zawarł 4 stycznia 2014 roku, natomiast w barwach Bayernu zadebiutował 22 sierpnia. Miniony sezon polski napastnik zakończył z tytułem króla strzelców Bundesligi.

 

Według niemieckich mediów wynagrodzenie Lewandowskiego wynosi do 10 mln euro za sezon i jeśli zgodziłby się podpisać nową umowę mogłoby ono wzrosnąć o 5 mln.