Polacy w ciągu całego spotkania kontrolowali przebieg gry. Podopieczni trenera Mike'a Taylora dobrze grali w defensywie i utrzymywali przewagę 5-6 punktów. Biało-czerwoni starali się długo operować piłką i pieczołowicie przygotowywali sobie pozycje rzutowe. W 3. kwarcie jednak przeciwnicy wyprowadzili kilka szybkich kontrataków i przewaga naszej reprezentacji zmalała do 2 punktów.

 

O wyniku zdecydowała ostatnia część gry. Tam Polacy prowadzili już tylko jednym punktem, ale zdołali powiększyć swoją przewagę do 11 punktów. Wprowadziło to więcej spokoju w szeregi  naszej kadry, która wygrała całe spotkanie 82:64.

 

Nastroje w reprezentacji podczas zgrupowania w Wałbrzychu są bardzo bojowe i zawodnicy na każdym kroku podkreślają, że chcą dać z siebie wszystko. - Dla mnie cel jest zawsze jeden: wygrać jak najwięcej meczów. Najważniejsze dla mnie to awansować na EuroBasket 2017 i nic innego się nie liczy – powiedział reprezentant Polski Mateusz Ponitka. -Przed każdym meczem cel jest taki sam: pokonać przeciwnika. Liczę, że wszyscy spędzimy fajne lato razem i na koniec będziemy mogli świętować awans na EuroBasket 2017 – dodał z kolei inny z kadrowiczów Tomasz Gielo.

 

Dla podopiecznych Taylora był to drugi sparing przed eliminacjami do EuroBasketu 2017. W pierwszym spotkaniu również mierzyli się z Holandią, którą pokonali 84:79. Po zgrupowaniu w Wałbrzychu zespół trenera Taylora rozegra turnieje w Wiedniu, niemieckim Ulm i we Włocławku (z udziałem Gruzji, Szwecji i Belgii w dniach 24-25 sierpnia). Rywalami biało-czerwonych w kwalifikacjach ME 2017 są Białoruś, Estonia i Portugalia. Pierwsze spotkanie o punkty Polacy rozegrają we Włocławku - 31 sierpnia przeciw Portugalczykom.

 

 

Polska - Holandia 82:64 (21:15, 20:24, 15:15, 26:10)

 

Polska: Łukasz Koszarek 9, Adam Waczyński 12, Mateusz Ponitka 8, Aleksander Czyż, Maciej Lampe 14, A.J. Slaughter 12, Przemysław Zamojski 2, Szymon Szewczyk (9) Jarosław Mokros Tomasz Gielo 10, Daniel Szymkiewicz, Michał Michalak, Michał Sokołowski 4, Karol Gruszecki, Adam Hrycaniuk , Dominik Olejniczak, Robert Skibniewski.