Ajax Amsterdam pokonał beniaminka Eredivisie (WIDEO)

Ajax Amsterdam udanie rozpoczął rozgrywki Eredivisie. W swoim pierwszym meczu pokonał na wyjeździe Spartę Rotterdam 3:1. Na listę strzelców wpisał się następcą Arkadiusza Milika.

Drużyna Petera Bosza rozpoczęła spotkanie zgodnie z planem, bo już w piątej minucie wynik otworzył Davy Klaassen. Sto osiemdziesiąt sekund później piłkarze beniaminka zdołali jednak doprowadzić do remisu. To dodało im wiatru w żagle, bo do przerwy sprawiali dużo lepsze wrażenie niż ich bardziej utytułowani rywale.

W drugiej połowie goście wzięli się jednak do pracy. Dzięki trafieniom Daleya Sinkgravena i Mateo Cassierry wygrali 3:1. Ten drugi ma być następcą Milika, który został sprzedany do SSC Napoli. Kolumbijczyk tym samym może świętować swoje pierwsze trafienie w oficjalnym meczu w barwach wicemistrza Holandii.

Sparta Rotterdam - Ajax Amsterdam 1:3 (1:1)

Bramki: Ryan Sanusi 8 - Davy Klaassen 5, Daley Sinkgraven 54, Mateo Cassierra 65

Czerwona kartka: Joel Veltman (84, Ajax Amsterdam)