facebook twitter youtube instagram RSS

Rio 2016: Dzień trzeci. Relacja na żywo i wyniki Polaków

Kolejny dzień igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro to kolejny dzień wielkich sportowych emocji. Odbędzie się czternaście finałów, w których pojawi się kilku reprezentantów Polski. Największe nadzieje wiążemy z Katarzyną Niewiadomą. Czy pójdzie śladem Rafała Majki i sięgnie po drugi medal w kolarstwie na tych igrzyskach?
Rio 2016: Dzień trzeci. Relacja na żywo i wyniki Polaków
fot. PAP/EPA

Wyścig ze startu wspólnego kobiet rozpocznie się o godzinie 17:15. Panie zmierzą się z tą samą trasą, którą musieli pokonać panowie, jednak będzie ona krótsza. Oprócz Niewiadomej wystartują także Małgorzata Jasińska i Anna Plichta, jednak to niespełna 22-letnia zawodniczka powinna być liderką kadry. Pomimo młodego wieku osiągała już spore sukcesy, do których należy m.in. złoto mistrzostw Europy w 2015 roku czy zwycięstwo w tegorocznym Giro del Trentino. Jeżdżąca w holenderskiej grupie Rabo Liv według wielu ekspertów ma ogromne szanse na medal.

Szanse na występy w finałach ma jeszcze kilku Polaków. Klaudia Breś w olimpijskim debiucie powalczy o awans do najlepszej ósemki w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. O udział w ostatnim finale dnia powalczy także sztafeta pływacka 4x100m stylem dowolnym w składzie: Konrad Czerniak, Paweł Juraszek, Kacper Majchrzak i Jan Świtkowski.

Dzień trzeci rozpoczyna zmagania w kolejnych grach zespołowych. O godzinie 20:00 polscy siatkarze rozpoczną turniej meczem z Egiptem. Po niezbyt udanym występie w Lidze Światowej podopieczni Stephane'a Antigi powalczą o pierwszy od 40 lat olimpijski medal w tej dyscyplinie sportu. 100 minut później zmierzą się ze sobą piłkarze ręczni Polski i Brazylii. Mecz z gospodarzami będzie dla zawodników Tałanta Dujszebajewa nie lada wyzwaniem.

Oprócz tego na olimpijskich arenach zobaczymy dziś polskich reprezentantów w gimnastyce sportowej, jeździectwie, kajakarstwie górskim, pływaniu (m.in. Radosław Kawęcki), siatkówce plażowej (swój występ na igrzyskach rozpoczną pary Kołosińska/Brzostek i Fijałek/Prudel), tenisie  ziemnym (Jerzy Janowicz i debel Kania/Jans-Ignacik) i stołowym, a także wioślarstwie.

Trzeciego dnia igrzysk zostanie rozdanych 14 kompletów medali. Miejmy nadzieję, że choć jeden z 42 krążków trafi do reprezentanta Polski.

 

Zapraszamy do śledzenia relacji oraz wyników na żywo!

t1
t2
0:0
Relacja na żywo Strona odświeża się automatycznie
Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij