Mariusz Jurkiewicz wraca do gry po długotrwałej kontuzji kolana, gdy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy niemalże nie pojawiał się na parkiecie. Ostatnio jednak 34-letni zawodnik Vive Tauronu Kielce radził sobie coraz lepiej, będąc blisko swojej normalnej dyspozycji, zaś selekcjoner Tałant Dujszebajew żałował, iż ostateczny skład kadry na IO musiał ogłosić wcześniej.

W 15-osobowym zespole przepisy przewidywały jednego rezerwowego, którym był inny zawodnik zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów, Piotr Chrapkowski. Jurkiewicz poleciał z zespołem do Rio de Janeiro w wypadku, gdyby kontuzji doznał jeden z reprezentantów. Na kilka godzin przed rozpoczęciem zmagań biało-czerwonych sztab zdecydował się jednak na roszadę: Jurkiewicz zastąpi Chrapkowskiego w roli zawodnika rezerwowego.

Zespół Dujszebajewa zmagania na igrzyskach olimpijskich rozpoczną w niedzielę o 21:40 czasu warszawskiego, zaś ich rywalem będzie reprezentacja gospodarzy, Brazylia. Polacy w grupie B oprócz Canarinhos będą mistrzowie Europy Niemcy, Egipt, Słowenia i Szwecja. Do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze zespoły.