Podział punktów po dreszczowcu w Chorzowie

Ruch Chorzów po raz pierwszy w tym sezonie zremisował, podejmując na własnym terenie płocką Wisłę. Mało brakowało, a komplet punktów wywieźliby goście, gdyż Ruch do wyrównania doprowadził dopiero w ostatniej minucie spotkania.

Obie drużyny od dwóch kolejek nie zgromadziły żadnych ligowych punktów. Wisła, po wygranej z Lechią, nie dała rady Piastowi oraz Legii, a chorzowianie po zwycięstwie z Górnikiem Łęczna ulegli Jagiellonii i Arce Gdynia. Płocczanie po trzech kolejkach zajmowali jedenastą pozycję w tabeli, natomiast podopieczni Waldemara Fornalika plasowali się o dwie lokaty niżej.

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli goście, co udało im się przekuć na gola tuż przed przerwą za sprawą Jose Kante. Jednak już minutę później do wyrównania doprowadził Mariusz Stępiński, a błąd przy tym golu popełnił debiutujący bramkarz gospodarzy Kamil Lech.

W drugiej odsłonie mecz był wyrównany, lecz nie obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. W 68. minucie po potężnym uderzeniu z dystansu w słupek trafił Sergey Krivets. W 80 minucie, po kolejnym błędzie Lecha, gola głową zdobył Giorgi Merebashvili. Do wyrównania w doliczonym czasie gry doprowadził kapitan chorzowian Rafał Grodzicki.

Ruch Chorzów - Wisła Płock 2:2 (1:1)

Ruch Chorzów: Kamil Lech - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Michał Koj - Miłosz Przybecki, Łukasz Surma, Patryk Lipski (57. Bartosz Nowak), Maciej Urbańczyk (85. Jakub Arak), Piotr Ćwielong (76. Kamil Mazek) - Mariusz Stępiński.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic (85. Damian Byrtek), Patryk Stępiński - Giorgi Merebaszwili, Maksymilian Rogalski (63. Siergiej Kriwiec), Dimityr Ilijew, Dominik Furman, Arkadiusz Reca (58. Dominik Kun) - Jose Kante.

Bramki: 0:1 Jose Kante (45-głową), 1:1 Mariusz Stępiński (45+2-głową), 1:2 Giorgi Merebaszwili (80), 2:2 Rafał Grodzicki (90+1-karny).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Mariusz Stępiński. Wisła Płock: Dominik Furman, Maksymilian Rogalski, Przemysław Szymiński, Cezary Stefańczyk.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 6 176.