Kapustka z asystą, Cieślewicz z golem w sparingu mistrzów

W sparingu mistrza Anglii, Leicester City, z mistrzem Walii, The New Saints, zagrało trzech Polaków. Bartosz Kapustka zapisał na swoje konto asystę, a Adrian Cieślewicz zdobył gola. Na boisku pojawił się również Marcin Wasilewski. Leicester ostatecznie wygrało 2:1.

Kapustka i Wasilewski na towarzyskie spotkanie wyszli w podstawowej "jedenastce" mistrza Anglii. W składzie "Lisów" nie było żadnego zawodnika, który w niedzielę wystąpił w meczu o Tarczę Wspólnoty przeciwko Manchesterowi United.

Bartosz Kapustka asystę zaliczył w 49. minucie meczu przy otwierającym wynik spotkania golu. Wypracowaną przez Polaka piłkę w siatce umieścił Chris Marriott. Kapustka opuścił jednak boisko już dwie minuty później. Wasilewski na placu gry pozostawał do 63. minuty.

Na 15 minut przed końcem meczu błyszczał natomiast inny Polak. Adrian Cieślewicz, który w TNS występuje od 2014 roku, strzelił wyrównującą bramkę. Odkąd 25-letni zawodnik dołączył do walijskiego zespołu zdobył z nim dwa mistrzostwa Walii, dwukrotnie Puchar Walii oraz dwa Puchary Ligi.

"Lisy" zdołały jednak wygrać w doliczonym czasie gry po golu Adrmirala Muskwe.

Premier League i Welsh Premier League startują już w najbliższy weekend. Mistrz Anglii w pierwszym meczu ligowym podejmie Hull City, natomiast mistrz Walii zmagania rozpocznie spotkaniem z Aberystwyth Town.