Puchar Polski: Śląsk po dogrywce z Sandecją ląduje w 1/8 finału

W 1/16 finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław pokonał w Nowym Sączu Sandecję po dogrywce 2:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 109. minucie Alvarinho. Śląsk w 1/8 finału zmierzy się ze zwycięzcą meczu Bytovia Bytów - Zagłębie Lubin.

Wynik już w 31. minucie głową otworzył Bence Mervo, któremu świetnie z prawego skrzydła dośrodkował Peter Grajciar. Łukasz Radliński nie miał szans.

Jak się jednak okazało, nie był to koniec emocji w Nowym Sączu. W 82. minucie Filipa Piszczka we własnym polu karnym faulował Augusto i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykonał Wojciech Trochim.

Potrzebna była dogrywka, którą jednak już w 109. minucie rozstrzygnął Alvarinho. Portugalczyk ograł Trochima i posłał kapitalny strzał po koźle, który kompletnie zaskoczył Radlińskiego. Sandecja nie miała już siły. Musiała uznać wyższość rywala.

Warto odnotować, że w 63. minucie Macieja Korzyma zastąpił Dawid Janczyk. Dawna nadzieja polskiego futbolu nie pokazała się jednak z najlepszej strony...

Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław 1:2

Bramki: Mervo 31, Alvarinho 109 - Trochim 83 (kar.). Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 1800.

Sandecja: Łukasz Radliński - Mateusz Bartków, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bućko, 3. Lukáš Kubań - Adrian Danek (76 Filip Piszczek), Bartłomiej Kasprzak, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Maciej Małkowski (67 Bartłomiej Dudzic) - Maciej Korzym (63 Dawid Janczyk).

Śląsk: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Augusto (90 Mariusz Pawelec) - Peter Grajciar, Ostoja Stjepanović, Filipe Goncalves (69 Adam Kokoszka), Ryota Morioka (60 Alvarinho), Łukasz Madej - Bence Mervo.

Żółte kartki: Małkowski, Kasprzak - Goncalves, Morioka, Alvarinho.