Mecz Górnika z Legią to było szybkie i wyrównane spotkanie. Zabrzanie dobrze sie bronili i stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy na gospodarzy spadł pierwszy cios, a chwilę później "Wojskowi" strzelili drugiego gola. Do przerwy wydawało się, że piłkarze utytułowanego pierwszoligowca nie zdołają przeciwstawić się mistrzom Polski. Nic podobnego, Górnik na drugą połowę wyszedł odmieniony i dokonał rzeczy niemożliwej. Już na początku drugiej połowy bramkę kontaktową zdobył Bartosz Kopacz, a kilka minut później fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Rafał Kurzawa. Legioniści byli w szoku, a w doliczonym czasie pierwszej połowy dogrywki pogrążył ich strzelec pierwszej bramki dla Górnika - Kopacz.

Przygoda Radomiaka Radom z Pucharem Polski nie trwała długo. Podopieczni Wernera Liczki przegrali w Jastrzębiu Zdroju z GKS-em 1962 Jastrzębie 1:2. Nie pomógł błyskawiczny gol, zdobyty w 15 sekundzie. Pogoń Szczecin pewnie pokonała w wyjazdowym meczu KKS Kalisz 4:0. Bohaterem "Portowców" został Łukasz Zwoliński, który zanotował dwa trafienia. W następnej rundzie szczecinianie zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Sandecja Nowy Sącz nie wystraszyła się Śląska Wrocław i przez długi czas walczyła jak równy z równym. Wrocławianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w drugiej połowie dogrywki. Sporą niespodzianką było odpadnięcie z turnieju Zagłębia Lubin, które nie poradziło sobie z Drutex-Bytovią Bytów. Gola dla gospodarzy zdobył pod koniec meczu Jakub Bąk.