Puchar Polski: Dramat Zagłębia Lubin

Kolejny dzień zmagań w Pucharze Polski dostarczył kibicom wielu skrajnych emocji. Po raz kolejny kluby Lotto Ekstraklasy musiały wspiąć się na wyżyny, aby przejść do następnej rundy, nie wszystkim się to udało. Po odpadnięciu Korony Kielce oraz Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, z Pucharem pożegnało się Zagłębie Lubin, a wielkie zwycięstwo w meczu z Legią odniósł Górnik Zabrze.

Mecz Górnika z Legią to było szybkie i wyrównane spotkanie. Zabrzanie dobrze sie bronili i stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy na gospodarzy spadł pierwszy cios, a chwilę później "Wojskowi" strzelili drugiego gola. Do przerwy wydawało się, że piłkarze utytułowanego pierwszoligowca nie zdołają przeciwstawić się mistrzom Polski. Nic podobnego, Górnik na drugą połowę wyszedł odmieniony i dokonał rzeczy niemożliwej. Już na początku drugiej połowy bramkę kontaktową zdobył Bartosz Kopacz, a kilka minut później fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Rafał Kurzawa. Legioniści byli w szoku, a w doliczonym czasie pierwszej połowy dogrywki pogrążył ich strzelec pierwszej bramki dla Górnika - Kopacz.

Przygoda Radomiaka Radom z Pucharem Polski nie trwała długo. Podopieczni Wernera Liczki przegrali w Jastrzębiu Zdroju z GKS-em 1962 Jastrzębie 1:2. Nie pomógł błyskawiczny gol, zdobyty w 15 sekundzie. Pogoń Szczecin pewnie pokonała w wyjazdowym meczu KKS Kalisz 4:0. Bohaterem "Portowców" został Łukasz Zwoliński, który zanotował dwa trafienia. W następnej rundzie szczecinianie zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Sandecja Nowy Sącz nie wystraszyła się Śląska Wrocław i przez długi czas walczyła jak równy z równym. Wrocławianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w drugiej połowie dogrywki. Sporą niespodzianką było odpadnięcie z turnieju Zagłębia Lubin, które nie poradziło sobie z Drutex-Bytovią Bytów. Gola dla gospodarzy zdobył pod koniec meczu Jakub Bąk.