1. liga: Niepokonane kluby zagrają w Bielsku-Białej

Tylko dwa kluby - Podbeskidzie Bielsko-Biała i Wigry Suwałki - zdobyły komplet punktów w dwóch kolejkach piłkarskiej 1. ligi. Do ich bezpośredniego meczu dojdzie w piątek 12 sierpnia o godz. 20.30 w Bielsku-Białej.

Drużyna gospodarzy, spadkowicz z ekstraklasy, rozpoczęła sezon od zwycięstw po 2:0 nad Olimpią Grudziądz i Drutex Bytovią Bytów. Za każdym razem bramki zdobywali ci sami piłkarze: były król strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej Słowak Robert Demjan oraz skutecznie wykonujący rzuty karne Tomasz Podgórski; ostatnio występował w Ruchu Chorzów, wcześniej wiele lat w Piaście Gliwice.

Natomiast Wigry pokonały GKS Katowice 1:0 oraz beniaminka Znicza Pruszków 2:1, mimo że do 88. minuty przegrywały 0:1. W końcówce gole strzelili Kamil Adamek (trafił też w Katowicach) i rezerwowy Kamil Zapolnik.

Dwa zwycięstwa mógł mieć na koncie również Stomil Olsztyn. W pierwszym spotkaniu wygrał z Chrobrym Głogów 3:0, zaś tydzień temu toczył "hokejowy" mecz w Chojnicach z Chojniczanką. W 80. minucie Łukasz Jegliński z zespołu gości strzelił bramkę na 4:4, ale ostatnie słowo należało do Chojniczanki. Jakub Biskup wykorzystał karnego i tym samym skompletował hat-tricka. Stomil w tabeli pozostaje jednak bez punktów, bowiem zaczął sezon z trzema minusowymi "oczkami". PZPN ukarał klub za niespełnienie wymogów licencyjnych.

W niedzielę zespół z Olsztyna podejmie Zagłębie Sosnowiec, które we wtorek bardzo dzielnie sobie poczynało w 1/16 finału Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Zespół trenera Jacka Magiery dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale w późniejszej fazie spotkania musiał "gonić" wynik. W 87. minucie bramkę na 3:3 strzelił Chorwat Tin Matić, ale w dogrywce lepsi byli krakowianie.

Do tej pory po dwa spotkania przegrali piłkarze Znicza, Olimpii i Chrobrego. Wszystkie te ekipy zagrają już w piątek, a co więcej, w Pruszkowie któryś z rywali wywalczy pierwsze punkty - Znicz zmierzy się z Chrobrym. Olimpia zagra w Legnicy z Miedzią.

Ciekawie zapowiada się niedzielna konfrontacja na Śląsku. GKS Tychy zmierzy się z Górnikiem Zabrze, który w środowy wieczór wyeliminował z Pucharu Polski mistrza kraju i uczestnika czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów Legię Warszawa.

Transmisja meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki w piątek od 20.15 w Polsacie Sport.

Mecz GKS Tychy - Górnik Zabrze w niedzielę od 17.45 na antenie Polsatu Sport.