Wenger już jednego wielkiego transferu latem dokonał - kupił z Borussii Moenchengladbach Granita Xhakę za bite 45 milionów euro! Sam Xhaka jednak wiosny nie czyni. Kibice chcą więcej. W czwartkowym wydaniu "The Sun" czytamy, że mogą się wkrótce doczekać.

Jak twierdzi informator tabloidu, który na co dzień pracuje w klubie, w grę wchodzą: Antoine Griezmann, Alexandre Lacazette i właśnie Robert Lewandowski. - Arsene jest gotów wydać ogromne pieniądze, ale tylko na właściwego człowieka. On celuje w zawodnika, który realnie wzmocniłby skład - mówi.

Francuski trener, który w październiku skończy 66 lat, stara się dostosować do ery gigantycznych transferów Paula Pogby i Garetha Bale'a. Analizując kwestie finansowe, sam będzie musiał wydać niewiele mniej. Griezmann ma bowiem w kontrakcie kwotę odstępnego w wysokości 85,5 mln funtów, Lewandowski to koszt rzędu 60 mln funtów, a Lyon już przecież raz odrzucił ofertę za Lacazetta wartą 29 mln funtów.

 

Przypomnijmy tylko, że Pogba kosztował United 89 mln funtów, czyli 105 mln euro...


Czy poczciwy Francuz odnajdzie się w tym nowym piłkarskim świecie? Jeśli pragnie nowego Thierry'ego Henry'ego, musi wyłożyć karty na stół.