Rio 2016: Polska ogrywa Argentynę 3:0!

Polacy ograli Argentynę w swoim trzecim meczu na igrzyskach (25:21, 25:19, 37:35). Podopieczni Stephane'a Antigi tym samym zapewnili sobie awans do ćwierćfinału turnieju. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Egipcjan 3:0 oraz Irańczyków 3:2.

W sobotę Polacy zmierzą się z Rosjanami, a dwa dni później w ostatnim spotkaniu grupowym z Kubańczykami.

Więcej informacji wkrótce.

19:41

Rozpoczynamy relację tekstową ze spotkania Polska - Argentyna!

19:43

Z Argentyną w ostatnich latach grało nam się bardzo dobrze i biało-czerwoni przyzwyczaili nas do zwycięstw w potyczkach z "Albicelestes". Czy i tym razem wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko?

19:54

Na 26 ostatnich pojedynków z Argentyną biało-czerwoni zwyciężyli... 26 razy.

19:57

Obie drużyny już na parkiecie. Przed nami prezentacja zawodników i hymny obu państw. Trzymamy kciuki nie tylko za Mateusza Mikę, ale za całą naszą reprezentację.

20:00

Polacy rozpoczynają w składzie: Łomacz, Kurek, Kubiak, Kłos, Bieniek, Mika.

20:00

Zaczynamy piłkę zagrywają Argentyńczycy!

20:01

I set. Polska - Argentyna 1:0

Pierwszy punkt dla nas! Dobre otwarcie Polaków.

20:02

I set. Polska - Argentyna 3:2

Dobre rozpoczęcie tego seta w naszym wykonaniu, ale Argentyńczycy nie pozostają dłużni.

20:03

I set. Polska - Argentyna 5:2

Cudowna akcja w wykonaniu Mateusza Bieńka! O czas prosi szkoleniowiec Argentyny.

20:05

I set. Polska - Argentyna 6:3

Musieliśmy przebijać piłkę na drugą stronę, ale Polacy świetnie grają blokiem.

20:06

I set. Polska - Argentyna 8:5

Fantastyczny atak Mateusza Miki z lewego skrzydła daje kolejny punkt.

20:07

I set. Polska - Argentyna 9:6

Cudowny atak Karola Kłosa! Świetnie piłkę rozegrał teraz Grzegorz Łomacz.

20:08

I set. Polska - Argentyna 11:7

Trudna sytuacja pod naszą siatką, z której wychodzimy obronną ręką. Chwilę później as serwisowy Łomacza!

20:09

I set. Polska - Argentyna 12:8

Na zagrywce Facundo Conte, ale Bieniek obija ręce argentyńskiego bloku i zdobywamy punkt.

20:11

I set. Polska - Argentyna 14:9

Blok Mateusza Miki! Teraz cudownie ustrzelony Conte na zagrywce przez Bieńka! Trener Argentyny prosi o czas.

20:12

I set. Polska - Argentyna 14:10

Tym razem Conte świetnie przyjmuje piłkę i Argentyńczycy zdobywają punkt.

20:13

I set. Polska - Argentyna 16:10

Karol Kłos zdobywa punkt! Pojedynczy blok naszego środkowego!

20:14

I set. Polska - Argentyna 17:11

Kurek zwolnił rękę i fantastycznie obił blok Argentyńczyków. Prowadzimy sześcioma punktami.

20:15

I set. Polska - Argentyna 18:12

Przysłowiowy "gwóźdź" w wykonaniu Karola Kłosa. Nasz środkowy szaleje na boisku!

20:17

I set. Polska - Argentyna 19:15

Znów dobra zagrywka Łomacza, dobry blok, ale w kolejnej akcji to przeciwnicy zdobywają punkt.

20:18

I set. Polska - Argentyna 21:16

Znowu gramy środkiem. Tym razem Bieniek zdobywa punkt. Gramy bardzo szybko i dokładnie. Polacy są w dobrym rytmie.

20:20

I set. Polska - Argentyna 23:20

Psujemy dwie zagrywki z rzędu i Argentyńczycy zbliżają się na 3 oczka.

20:21

I set. Polska - Argentyna 24:21

Pierwsza piłka setowa niewykorzystana. Mamy jeszcze trzy próby.

20:22

I set. Polska - Argentyna 25:21

Wygrywamy pierwszego seta! Ostatni punkt zdobywa Michał Kubiak!

20:25

Polska - Argentyna 1:0

II set. 0:0

Bardzo dobra gra naszej reprezentacji w pierwszym secie. Gramy szybko i kombinacyjnie, nie pozwalamy także przeciwnikom na zbyt wiele pod siatką. Czyżby czekało nas gładkie zwycięstwo 3:0?

20:25

II set. 0:0

Zaczynamy drugiego seta!

20:26

II set. 1:0

Od razu zaczynamy od prowadzenia! Myli się w ataku Lima.

20:30

II set. 4:2

Argentyna świetnie się broni, ale to my zdobywamy punkt. Obecnie jest zamieszanie z wynikiem meczu i Stephane Antiga interweniuje u sędziów.

20:31

II set. 5:3

Conte psuje zagrywkę! Piłka trafia w siatkę.

20:32

II set. 7:4

Znakomicie funkcjonuje nasz środek. Punkt zdobywa Bieniek, a chwilę później ustrzelił przeciwnika zagrywką. O czas prosi trener Argentyny.

20:34

II set. 9:4

Ależ kontra Miki! BIeniek szaleje na zagrywce! Tym razem po siatce piłka ląduje w polu przeciwnika! Kolejny czas dla Argentyny.

20:35

II set. 11:5

Znowu Mika szaleje w ataku. Kolejny raz Grzegorz Łomacz blokuje przeciwnika!

20:37

II set. 12:6

Tym razem Łomacz fantastycznie wystawia piłkę do Kłosa! Ręce same składają się do oklasków.

20:38

II set. 14:7

Ależ atak Kurka. Taką reprezentację chcemy oglądać na igrzyskach olimpijskich!

20:40

II set. 15:10

Tym razem Łomacz psuje zagrywkę. Chwilę później i jedni i drudzy bronią się ze wszystkich sił, ale to Argentyna zdobywa punkt.

20:41

II set. 18:12

Argentyńczycy nie mogą złapać rytmu w tym meczu. Cudownie rozegrany pipe i kolejny punkt na naszym koncie.

20:43

II set. 20:12

Bomba Bartosza Kurka! 113 km/h po zagrywce z serwisu i to musiało zakończyć się punktem dla nas.

20:44

II set. 22:13

Argentyna nie ma takich argumentów z zagrywki. Trafiają w siatkę. Na boisku melduje się Drzyzga i Konarski.

20:45

II set. 23:14

Polacy w tym meczu zdobyli już 8 punktów blokiem, Argentyńczycy tyko 1. Buszek zmienia Mikę.

20:47

II set. 23:16

Nowakowski zmienia Bieńka. Przejście dołem Michała Kubiaka i tracimy punkt. Potwierdza to także challenge.

20:48

II set. 23:17

Punkt przyznany Polsce, ale Nowakowski dotykał piłkę przy bloku, co pokazuje dokładnie challange.

20:51

Polska - Argentyna 2:0

II set. 25:19

Bronią się Argentyńczycy, po czym ich atak ląduje poza polem Polaków. Wygrywamy drugiego seta!

20:54

III set. 0:0

Zaczynamy trzeciego seta! W grze blokiem bijemy przeciwników na głowę. Czy będzie tak samo w trzecim secie?

20:55

III set. 2:1

Pipe na otwarcie partii. Gramy bardzo widowiskowo!

20:57

III set. 4:3

Argentyna nie potrafi zagrozić biało-czerwonym z zagrywki, ale rewanżujemy się dokładnie tym samym - psujemy nasz serwis.

20:58

III set. 5:5

Przeciwnicy wyrównali stan rywalizacji. Myli się w ataku Mika.

21:00

III set. 8:8

Argentyna pierwszy raz nas blokuje! Punkt za punkt!

21:02

III set. 10:9

Piękny atak z lewej strony Kubiaka. Przeciwnik aż złapał piłkę.

21:03

III set. 11:12

Obecnie na parkiecie zażarta walka o każdy punkt. As serwisowy Argentyńczyka i nasi rywale po raz pierwszy w tym secie wychodzą na prowadzenie!

21:04

III set. 11:13

Mika trafia w aut. O czas prosi pierwszy raz w tym spotkaniu Stephane Antiga.

21:06

III set. 13:15

Kibice Argentyny szaleją na trybunach. Nasi reprezentanci oddają punkt za darmo psując zagrywkę

21:08

III set. 14:17

Odrabiamy straty i znowu psujemy zagrywkę. Tym razem myli się Mika.

21:09

III set. 16:18

Ależ atak Bieńka! Conte ustrzelony w klatkę piersiową.

21:11

III set. 18:19

Fantastyczny blok Buszka! Wybroniliśmy bardzo trudną piłkę i Buszek na pojedynczym bloku zdobywa punkt.

21:12

III set. 19:20

Znowu Buszek! Fantastyczny atak Polaka.

21:13

III set. 20:21

Punkt za punkt! Szaleje w ofensywie Rafał Buszek.

21:14

III set. 22:22

Argentyna tanio skóry nie sprzeda w trzecim secie. Zaczął działać polski blok! Remis! Trener Argentyny prosi o czas.

21:15

III set. 22:23

Przerwa pomogła rywalom. Zdobywają kolejny punkt.

21:16

III set. 23:23

Nie pozostajemy dłużni! Świetnie atakuje Kubiak!

21:16

III set. 23:24

Piłka setowa dla Argentyny. Zgubiony polski blok.

21:18

III set. 24:25

Świetnie się bronimy, znowu Kubiak. Chwilę później znowu punkt zdobywa Argentyna i musimy się bronić.

21:19

III set. 26:26

Fantastyczny atak Bieńka i chwilę później Argentyna prowadzi i znowu bronimy piłkę setową.

21:20

III set. 27:26

Buszek! Mamy pierwszą piłkę meczową. Trener rywali prosi o czas.

21:21

III set. 27:27

Ależ było blisko. Piłka jakimś cudem przelatuje przez nasz blok.

21:21

III set. 28:27

Znowu Karol Kłos! Ależ fantastyczny atak ze środka!

21:22

III set. 28:28

Kurek w aut. Ten mecz jeszcze trochę potrwa.

21:22

III set. 29:29

Argentyńczyk psuje zagrywkę! Trzecia piłka meczowa, Kubiak blokuje piłkę, ale ta ląduje na aucie.

21:24

III set. 29:30

Nie wykorzystujemy swojej szansy i Argentyna staje przed okazją zwycięstwa w trzecim secie. Antiga prosi o czas, trybuny szaleją.

21:24

III set. 30:30

Myli się Conte w polu serwisowym! Gramy dalej!

21:25

III set. 30:31

Niestety Karol Kłos również trafia w siatkę.

21:25

III set. 31:31

Heroiczna obrona Polaków i fantastyczny atak Bieńka!

21:26

III set. 31:32

Znowu świetnie się bronimy, ale to Argentyna zdobywa punkt.

21:27

III set. 32:32

Tym razem to Argentyna się heroicznie broni, ale nie zdołali przebić piłki na naszą stronę.

21:28

III set. 34:33

Ależ emocje! Punkt za punkt, a teraz fantastycznie zablokowany Conte. Czwarta piłka meczowa!

21:28

III set. 34:34

Broni się Argentyna. Fantastyczny atak po prostej i gramy dalej.

21:29

III set. 35:34

Piąta piłka meczowa! Szaleje Karol Kłos w ataku.

21:30

III set. 36:35

Znowu Argentyna wychodzi obronną ręką, ale chwilę później wychodzimy na prowadzenie.