Rio 2016: Siostry Wierzbowskie nie awansowały do finału A

Siostry Anna i Maria Wierzbowskie startujące w dwójce bez sterniczki nie awansowały do finału A wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro. Polki zajęły piąte miejsce w swoim półfinale i rywalizować będą o lokaty 7-12. Wyścig wygrały Brytyjki.

Awans do finału wywalczyły trzy najlepsze osady. Zwyciężczynie Helen Glover, Heather Stanning uzyskały czas 7.18,69, drugie na mecie były Amerykanki - Felice Mueller, Grace Luczak (7.20,93), a trzecie reprezentantki Republiki Południowej Afryki - Lee-Ann Persse i Kate Christowitz (7.24,03).

Polki, które do Brytyjek straciły ponad 20 sekund, wyprzedziły jeszcze Rumunki. Szóstą lokatę zajęły Włoszki. Finał B odbędzie się w piątek.

W czwartek na torze regatowym zaprezentuje się jeszcze sześć polskich osad. O medale walczyć będą czwórki podwójne mężczyzn i kobiet oraz kobieca dwójka podwójna. Dwójki podwójne wagi lekkiej kobiet i mężczyzn rywalizować będą w półfinałach, a w repasażu popłynie męska ósemka.