Zwycięstwo Lechii nad Koroną po bardzo wyrównanym meczu

Po wymianie ciosów w Gdańsku górą gospodarze. Złocisto-krwiści, mimo podyktowania twardych warunków, ulegli lechistom 3:2. Dzięki temu zwycięstwu Lechia ma już 10 punktów w Lotto Ekstraklasie.

Przed tą kolejką Lechia Gdańsk zajmowała 5. miejsce w Lotto Ekstraklasie, po bezbramkowym remisie ze Śląskiem Wrocław w ostatnim meczu. Kielczanie natomiast plasowali się cztery pozycje niżej po imponującym zwycięstwie 4:1 nad poznańskim Lechem.

Lechiści przeważali już od początku spotkania, szukali kombinacyjnej gry, czego efektem była bardzo groźna sytuacja w 2. minucie, kiedy to Sławomir Peszko obił oba słupki bramki Macieja Gostomskiego. W 19. minucie "Peszkin" popisał się imponującym rajdem lewą flanką, po którym gola głową zdobył Grzegorz Kuświk. Co ciekawe, piłkarz ten debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej właśnie w meczu z Koroną Kielce. W 37. minucie, po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego, samobójczą bramkę strzelił Radek Dejmek. Trzy minuty później, po bardzo ładnym uderzeniu z rzutu wolnego, kontaktowego gola zdobył Mateusz Możdżeń.

W drugiej połowie spotkania w Gdańsku oglądaliśmy już znacznie bardziej wyrównany mecz. Lechia miała inicjatywę i prowadziła grę, na co kielczanie odpowiadali groźnymi kontratakami. Po jednym z nich udało im się wykorzystać rzut rożny, a dośrodkowanie na bramkę w 70. minucie zamienił Elhadji Diaw. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, drugiego gola w tym spotkaniu zdobył najlepszy strzelec biało-zielonych Grzegorz Kuświk.

Dzięki temu zwycięstwu Lechia Gdańsk ma już 10 punktów w tabeli, co oznacza, że zrównała się punktami z liderującymi Jagiellonią i Zagłębiem Lubin.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 3:2 (2:1)

Lechia Gdańsk: Vanja Milinkovic-Savic - Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao, Michał Chrapek (76. Bartłomiej Pawłowski), Rafał Wolski, Milos Krasic, Sławomir Peszko (67. Grzegorz Wojtkowiak) - Grzegorz Kuświk, Marco Paixao (61. Paweł Stolarski).

Korona Kielce: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste - Jacek Kiełb (87. Tomasz Zając), Rafał Grzelak, Mateusz Możdżeń, Serhij Pyłypczuk, Marcin Cebula (81. Vladislavs Gabovs) - Łukasz Sekulski (74. Miguel Palanca)

Bramki: 1:0 Grzegorz Kuświk (19-głową), 2:0 Radek Dejmek (38-samobójcza), 2:1 Mateusz Możdżeń (40-wolny), 2:2 Elhadji Pape Diaw (70-głową), 3:2 Grzegorz Kuświk (86-głową).

Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Michał Chrapek, Rafał Janicki, Rafał Wolski. Korona Kielce: Bartosz Rymaniak, Rafał Grzelak.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 15 386.