Rio 2016: Włosi ograli Brazylię! Niepokonana Italia w ćwierćfinale

W grupie A siatkarskiego turnieju olimpijskiego rzadko kiedy możemy oglądać słabe spotkania. Tym razem hitem miało być starcie Włochów z Brazylią i tak też było. Niepokonani, jak dotąd zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego potwierdzili swoją świetną formę, wygrali 3:1 i zapewnili sobie grę w ćwierćfinale.

Od początku spotkanie stało na wysokim poziomie, a obie ekipy były maksymalnie skupione. W końcówce pierwszej odsłony na prowadzenie 23:21 wyszli Włosi, ale po czterech punktach z rzędu, to gospodarze mogli zapisać pierwszego seta na swoim koncie. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego wyglądali na nieco poddenerwowanych, ale z czasem potrafili się wziąć w garść i druga odsłona padła ich łupem.

Trzecia partia podobnie jak dwie poprzednie również była wyrównana. Kluczowa okazała się gra Iwana Zajcewa oraz Emanuele Birarellego, dzięki którym Włosi wyszli na prowadzenie. Ostatni set to już absolutna dominacja siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego. Po czterech kolejkach Włosi mają już pewny awans do ćwierćfinału. Co więcej pewne jest też ich 1. miejsce w grupie i gra z czwartą ekipą grupy B.

Włochy - Brazylia 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:15)