Rio 2016: Rosolski popłynie w finale B

Kajakarz Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) zajął siódme miejsce w półfinale konkurencji K1 1000 m regat olimpijskich w Rio de Janeiro i wystąpi w finale B. Wyścig wygrał Rosjanin Roman Anoszkin.

Do finału wywalczyło czterech najlepszych zawodników. Oprócz Rosjanina, we wtorek o medale walczyć będą Niemiec Max Hoff, Słowak Peter Gelle i Czech Josef Dostal.

We wtorkowych finałach wystąpią dwie polskie osady - brązowe medalistki igrzysk w Londynie Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w konkurencji K2 500 m, które wygrały swój półfinał, podobnie jak Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) w K1 na 200 m.

O medale nie powalczy natomiast kanadyjkarz Tomasz Kaczor (Warta Poznań), który w półfinale C1 na 1000 m był czwarty i wystąpi tylko w finale B, czyli o miejsca 9-16. Polak miał pecha, bowiem popłynął w bardzo szybkim wyścigu, a ze swoim czasem (3.59,836) wygrałby drugi półfinał.