1 liga: Gergel bohaterem! Pierwsze zwycięstwo Górnika Zabrze (WIDEO)

Górnik Zabrze pokonał Pogoń Siedlce 2:0, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo na pierwszoligowych boiskach. Bohaterem meczu został Roman Gergel. Słowak dwukrotnie pokonał bramkarza rywali!

Piłkarze Marcina Brosza do tej pory spisywali się poniżej oczekiwań. 0:1 z Miedzią Legnica, 1:1 ze Stalą Mielec i 1:2 z GKS Tychy - takie wyniki nikogo nie rzucały na kolana w Zabrzu. Mecz z Pogonią Siedlce miał być idealną okazją do przełamania.

- Pogoń Siedlce w tamtym sezonie walczyła o utrzymanie i dopiero w ostatnim spotkaniu sobie je zapewniła. Rywale przyjadą tutaj i będą chcieli walczyć o każdy metr trawy. Wiem, jaka jest motywacja u przeciwników, którzy grają z takimi klubami jak Górnik Zabrze. Panuje wtedy dodatkowa mobilizacja - mówił przed spotkaniem Szymon Matuszek

Na początku lepiej prezentowali się goście, ale gospodarze z czasem przejęli inicjatywę. W pierwszej połowie mieli kilka sytuacji, przede wszystkim za sprawą Romana Gergela, jednak Rafał Misztal ani razu nie musiał wyciągać piłki z siatki.

Słowak dopiął swego po zmianie stron, otwierając wynik w 58. minucie. Szymon Skrzypczak dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Gergela, który ładnym strzałem posłał piłkę do siatki. W 77. minucie Słowak znów pokonał Misztala. Gospodarze przeprowadzili ładną, szybką akcję. Igor Angulo i Dawid Plizga wymienili podania, po czym Gergel postawił kropkę nad "i", kończąc wszystko uderzeniem z półdystansu. Było to jego drugie i trzecie trafienie w tym sezonie.

Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)

Bramki: Gergel 58, 77

Górnik: Mateusz Kuchta - Szymon Matuszek, Bartosz Kopacz, Adam Danch, Rafał Kurzawa - Roman Gergel, Erik Grendel (78. Maciej Ambrosiewicz), Konrad Nowak (69. Adam Wolniewicz), Łukasz Wolsztyński (54. Szymon Skrzypczak), Dawid Plizga - Igor Angulo

Pogoń: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Łukasz Wójcik - Cezary Demianiuk (87. Michał Bajdur), Daniel Dybiec (66. Grzegorz Tomasiewicz), Rafał Makowski, Marcin Burkhardt, Damian Świerblewski (70. Alban Sulejmani) - Daniel Gołębiewski