DMŚJ na żużlu: Dziewiąty złoty medal reprezentacji Polski

Żużel

Polscy żużlowcy, w składzie: Krystian Pieszczek, Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski i Bartosz Smektała, triumfowali w norweskim Norrkoeping w drużynowych mistrzostwach świata juniorów i zdobyli dziewiąty w historii złoty medal.

Drugie miejsce zajęli Australijczycy, a trzecie Duńczycy. Poza podium znaleźli się Szwedzi.

W sobotnich zawodach najwięcej punktów zdobyli Zmarzlik i Przedpełski - po 14. Dziewięć oczek zapisał na swoim koncie Pieszczek, a siedem Smektała.

Podopieczni Rafała Dobruckiego o siedem punktów wyprzedzili Australię i to przede wszystkim z tym zespołem biało-czerwoni walczyli o złoty medal. Walka o brąz toczyła się między Danią (24 pkt) i Szwecją (17 pkt).

To dziewiąty w historii triumf reprezentacji Polski w tej imprezie (poprzednio w 2015 roku). W ubiegłym roku Polacy wygrali w australijskim mieście Mildura. Wówczas startowali w składzie: Maksym Drabik, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski.