Rio 2016: Dziesiąty medal Polaków!

Wojciech Nowicki wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro! Polak z wynikiem 77,73 m zajął trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem, do srebrnego medalu zabrakło zaledwie sześć centymetrów. W zawodach zwyciężył wicemistrz świata Dilszod Nazarow z Tadżykistanu, a drugie miejsce zajął Białorusin Iwan Tichon.

Nowicki był czwartym polskim lekkoatletą, który na igrzyskach w Rio wygrał kwalifikacje: w konkursie młociarzy uzyskał 77,64 m. Sensacją kwalifikacji było odpadnięcie Pawła Fajdka, który był głównym kandydatem do złotego medalu.

W konkursie decydującym o podziale medali reprezentantowi Polski początkowo nie szło najlepiej: awansował do ścisłego finału na szóstym miejscu, miał w sumie aż trzy spalone próby. W ostatniej serii popisał się jednak rzutem, dzięki któremu wskoczył na najniższy stopień podium. Złoty medal wywalczył wicemistrz świata, reprezentant Tadżykistanu Dilszod Nazarow, który uzyskał rezultat 78,68 m, na pozycji drugiej uplasował się Białorusin Iwan Tichon z wynikiem 77,79 m.