1 liga: Zagłębie Sosnowiec ciągle niepokonane! Dwa gole Bartczaka (WIDEO)

Zagłębie Sosnowiec pokonało na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz 2:0 w ostatnim meczu 4. kolejki 1 ligi. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Robert Bartczak. Gospodarze znajdują się na trzecim miejscu w tabeli.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przystępowali do meczu z Sandecją Nowy Sącz w dobrych nastrojach, bo w trwającym sezonie 1 ligi jeszcze nie przegrali. Do tego nie stracili bramki od 194. minut, co niewątpliwie było wynikiem godnym pozazdroszczenia. Mimo wszystko to spotkanie nie zapowiadało się na łatwą przeprawę - podobnie jak cały tydzień, bo przecież w środę czeka ich mecz z GKS-em Katowice, a w sobotę - z Górnikiem Zabrze.

To, co za kilka dni, nie miało jednak znaczenia, bo sosnowiczanie przesądzili o losach spotkania już w pierwszej połowie. A konkretnie w osiemnaście minut zrobił to Robert Bartczak. Najpierw miał sporo szczęścia, bo fatalny błąd popełnił zawodnik gości Maciej Korzym, który chciał zagrać do własnej obrońcy, a przez przypadek wyłożył piłkę przeciwnikowi, który tylko przełożył rywala i zdobył bramkę.

Chwilę później Zagłębie przeprowadziło kapitalną akcją, która zakończyła się ładnym uderzeniem Bartczaka, który po raz kolejny udowodnił, że pojedynki jeden na jeden nie są mu straszne. Po ograniu przeciwnika musiał tylko umieścić piłkę w siatce, co też uczynił. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Sandecja miała w drugiej połowie swoje okazje, lecz gospodarze po raz kolejny zakończyli mecz z czystym kontem.

Zagłębie Sosnowiec znajduje się na trzecim miejscu w tabeli. Sandecja jest ósma.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (2:0)

Bramki: Bartczak 10, 18.

Żółte kartki: Sanogo - Szufryn, Piter-Bućko.

Zagłębie: Szumski - Budek, Wiktorski, Markowski, Udovicic - Matusiak, Nowak - Bartczak, Łuczak (64 Dudek), Pribula (86 Sierczyński) - Sanogo (58 Matic).

Sandecja: Radliński - Bartków, Szufryn, Piter-Bućko, Słaby - Gałecki (46 Kuźma), Baran, Kasprzak, Małkowski - Korzym, Piszczek (61 Dudzic).