Karol Bielecki królem strzelców turnieju w Rio de Janeiro!

Karol Bielecki z 55 bramkami na koncie został królem strzelców turnieju piłkarzy ręcznych na igrzyskach w Rio de Janeiro. Polski rozgrywający wyprzedził o zaledwie jedno trafienie znakomitego Mikkela Hansena z Danii, który z kolei był najlepszy w klasyfikacji kanadyjskiej!

Przed meczami o medale Bielecki miał nad drugim Mikkelem Hansenem sześć bramek przewagi, ale po przeciętnym występie w spotkaniu z Niemcami mógł obawiać się pozycję lidera. Rozgrywający reprezentacji Polski trafił do siatki trzy razy i zakończył turniej z 55 golami na koncie. Hansen musiał więc rzucić w finale z Francją 9 bramek, by zrównać się z Karolem i 10, by wyprzedzić Polaka.

I już w pierwszej połowie duński rozgrywający aż siedem razy pokonał Thierry'ego Omeyera, zbliżając się do Bieleckiego na niebezpieczną odległość. W drugiej części gry Francuzi bardzo dokładnie pilnowali jednak gwiazdora, który po przerwie trafił do siatki tylko raz. Tym samym zakończył turniej z 54 golami! Dla niego ważniejszy był jednak triumf w finale i pierwsze złoto dla męskiej reprezentacji Danii w historii ich występów na igrzyskach.

Na trzecim miejsu w klasyfikacji strzelców ex aequo uplasowali się Uwe Gensheimer z Niemiec i Lasse Svan Hansen z Danii (49 bramek).

Co ciekawe najlepszym asystentem został Domagoj Duvnjak, który odpadł z turnieju olimpijskiego już na etapie ćwierćfinału, a więc nie miał już szans na powiększenie swojego dorobku 26 asyst. W ostatni dzień szansę, by go dogonić mieli Mikkel Hansen i Valentin Porte z Francji, ale nie dogrywali oni piłki do swoich kolegów z taką precyzją.