Diamentowa Liga: Urbanek lepszy od Małachowskiego w Lozannie

Dyskobol Robert Urbanek wywalczył piąte miejsce w lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie. Szósty był wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro Piotr Małachowski. Debiut w cyklu zaliczyła oszczepniczka Maria Andrejczyk, która zajęła ósmą, ostatnią lokatę.

Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) w najlepszej próbie uzyskał 62,83. Małachowski (WKS Śląsk Wrocław), który ostatnio w Brazylii powtórzył sukces z igrzysk w Pekinie, rzucił 62,46. Zwyciężył Belg Philip Milanov - 65,61. Polacy zachowali swoje miejsca w klasyfikacji generalnej - Małachowski nadal jest liderem, a Urbanek plasuje się na drugiej pozycji.

Czwarty był Niemiec Robert Harting, którego niespodziewanie zabrakło w finałowej stawce olimpijskich zmagań w Rio.

Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) błysnęła podczas niedawnych igrzysk - w eliminacjach 20-letnia zawodniczka wynikiem 67,11 m pobiła rekord Polski, a w finale zanotowała 64,78 i zakończyła występ na czwartej pozycji. W Lozannie uzyskała 53,49, co dało ósmą lokatę. Triumfowała Łotyszka Madara Palameika - 65,29. Druga była Czeszka Barbora Spotakova (64,48), z którą Polka walkę o brązowy krążek ostatnich igrzysk przegrała o dwa centymetry.

Polki zajęły trzecie miejsce w sztafecie 4x100 m (44,12). Obsada w tej konkurencji nie była zbyt liczna - zgłosiło się pięć ekip, w tym dwie ze Szwajcarii. Zwyciężyły Ukrainki (42,67).