Formuła 1: Rosberg wygrał kwalifikacje przed GP Belgii

Moto

Niemiec Nico Rosberg z teamu Mercedes GP wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps, 13. rundą mistrzostw świata. Po dwunastu liderem jest Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP).

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Holender Max Verstappen (Red Bull), a trzecie Fin Kimi Raikkonen (Ferrari).

Rosberg - wicelider klasyfikacji generalnej Grand Prix - wywalczył pole position po raz 28. w karierze, szósty w tym sezonie, a trzeci z rzędu po Węgrzech i Niemczech.

Rosberg i Verstappen pojadą z pierwszej linii startowej. Na drugiej obok Raikkonena ustawi się czterokrotny mistrz świata F1 Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari).

Z trzeciej będą ruszali Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull) i Meksykanin Sergio Perez (Force India).

Broniący tytułu lider klasyfikacji generalnej Hamilton tym razem będzie startował z ostatniej, 11. linii. To efekt kar nałożonych na niego przez zespół sędziów sportowych za wymiany elementów silnika. Obok niego stanie Hiszpan Fernando Alonso (McLaren), także ukarany za przekroczenie limitu wymian jednostek napędowych.