Rywalem polskiego pięściarza prawdopodobnie będzie Eric Fields (24-4, 16 KO). Amerykanin to bardzo solidna firma na zawodowych ringach. Jego rywalami byli m.in. tak znani pięściarze jak Ola Afolabi (22-4-5, 11 KO), Ilunga Makabu (19-2, 18 KO), czy Yunier Dorticos (21-0, 20 KO). Ostatni pojedynek Fields stoczył z Mateuszem Masternakiem (37-4, 26 KO). Polski pięsciarz pokonał reprezentanta USA przez jednogłośną decyzję sędziów.

 

Jako pierwszy o możliwości walki poinformował na Twitterze promotor Polaka Tomasz Babilioński. Teraz te doniesienia potwierdziły się i Cieślak wystąpi na gali w Ergo Arenie.

 

 

Cieślak po raz ostatni boksował w maju tego roku, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Aleksandra Kubicha. To nie była łatwa walka dla polskiego króla nokautu, bo Rosjanin prezentował styl, z jakim do tej pory się nie spotkał: częsty klincz, obinżanie głowy, a do tego twarda szczęka.

 

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 17 września w Gdańsku. Walką wieczoru będzie starcie niepokonanych Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Oleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO).