Wejście smoka w derbach! Bonecki potrzebował 20 sekund, by zdobyć bramkę (WIDEO)

Chrobry Głogów do 80. minuty przegrywał w "Miedziowych derbach" z Miedzią Legnica 0:1. Wtedy na murawie pojawił się jednak Sebastian Bonecki, który już 20 sekund po wejściu na murawę przeprowadził cudowną akcję. Przyjęciem piłki zgubił obrońcę, a drugim kontaktem z futbolówką zdobył fantastyczną bramkę z dystansu! Zacięte spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Po derbowym spotkaniu można sobie było wiele obiecywać, nawet mimo tego, że obie drużyny początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Chrobry w ostatniej kolejce po fantastycznym boju pokonał jednak na wyjeździe Wisłę Puławy 4:3 i kibice chcieli zobaczyć tak samo skuteczny zespół także w Głogowie. Miedź walczyła natomiast o przełamanie fatalnej passy..

Legniczanie byli bardzo bliscy wywiezienia trzech punktów z boiska rywala zza miedzy, po tym, jak Petteri Forsell chwilę po przerwie wyprowadził gości na prowadzenie. Fiński pomocnik trafił w 46. minucie do pustej bramki, do której piłka mogła... i powinna wpaść już chwilę wcześniej. Miedź była jednak w tej akcji trzykrotnie powstrzymywana przez bramkarza gospodarzy, który nie miał już szans przy dobitce Forsella.

Niekorzystny dla gospodarzy wynik utrzymywał się do 80. minuty, gdy na murawie, w miejsce Hodowanego pojawił się Bonecki. Kibice wprost nie mogli uwierzyć, gdy wypożyczony z Zagłębia Lubin gracz w pierwszym kontakcie z piłką strzelił fantastycznego gola! Głogowianie mogli stracić remis jeszcze w ostatniej akcji meczu, ale ofiarna postawa golkipera uratowała Chrobrego!

W dwóch wcześniej rozegranych niedzielnych meczach Wigry zdemolowały Stal Mielec 6:0, a Chojniczanka zremisowała z Wisłą Puławy 3:3. Gracze z Suwałk tym samym umocnili się na pozycji lidera 1 ligi. Dla piłkarzy z Chojnic remis jest sporym rozczarowaniem, ponieważ jeszcze do 71. minuty prowadzili oni z Wisłą 3:1. Punkcik zapewnił gościom Sylwester Patejuk.

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Petteri Forsell (47), 1:1 Sebastian Bonecki (80).

Żółta kartka – Chrobry Głogów: Karol Hodowany, Damian Sędziak, Sebastian Bonecki. Grzegorz Bartczak, Rumen Trifonow.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 2 000.
----------------------------------------------------

Wigry Suwałki - Stal Mielec 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Radecki (39), 2:0 Miłosz Kozak (43), 3:0 Kamil Adamek (56), 4:0 Damian Kądzior (64), 5:0 Jakub Bartkowski (69), 6:0 Damian Kądzior (90+2).

Żółta kartka - Stal Mielec: Mateusz Cholewiak.
Sędzia: Sebastian Szczech (Warszawa).

Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy 3:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Kosakiewicz (17), 1:1 Sylwester Patejuk (39), 2:1 Jakub Biskup (49-wolny), 3:1 Paweł Zawistowski (65), 3:2 Konrad Nowak (72-głową), 3:3 Sylwester Patejuk (73-wolny).

Żółta kartka - Chojniczanka Chojnice: Łukasz Kosakiewicz, Piotr Kieruzel. Wisła Puławy: Patryk Słotwiński, Arkadiusz Maksymiuk.
Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice). Widzów 1 800.