1 liga: Skróty meczów 6. kolejki

W trakcie 6. kolejki 1 ligi kibice nie mogli narzekać na brak goli. Na każdym stadionie oglądali przynajmniej jednego. Najwięcej padło w Suwałkach i Chojnicach - po sześć! Zobaczcie skróty meczów 6. kolejki 1 ligi.

Piłkarze Wigier Suwałki nie zwalniają tempa w pierwszej lidze. W niedzielnym meczu pokonali u siebie beniaminka Stal Mielec aż 6:0 i nad drugim zespołem w tabeli mają już cztery punkty przewagi. W sześciu dotychczasowych meczach zanotowali pięć zwycięstw i tylko jeden remis.

Gracze Chojniczanki Chojnice i Wisły Puławy także postawili na atak. Ich mecz skończył się remisem 3:3. Domowe mecze podopiecznych Macieja Bartoszka to gwarancja strzeleckiego festiwalu. Wystarczy przypomnieć, że w drugiej kolejce pokonali Stomil Olsztyn 5:4.

W szlagierowym meczu tej serii spotkań Zagłębie Sosnowiec pokonało Górnika Zabrze 2:1. Gospodarze jeszcze do 75. minuty przegrywali po bramce Hiszpana Igora Angulo. Kwadrans przed końcem wyrównał Arkadiusz Najemski, natomiast sześć minut później doświadczony Sebastian Dudek pewnie wykorzystał rzut karny, ustalając wynik.

Wyniki meczów 6. kolejki 1 ligi:

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:1 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Najemski 75, Sebastian Dudek 81 (k) - Igor Angulo 69

MKS Kluczbork - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1)

Bramki: Michał Szewczyk 52 - Bartłomiej Dudzic 2, Michal Piter-Bučko 61

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Marcin Kaczmarek 81 (k)

Drutex-Bytovia Bytów - GKS Tychy 1:1 (1:0)
Bramki: Jakub Bąk 42 - Łukasz Grzeszczyk 85

Wigry Suwałki - Stal Mielec 6:0 (2:0)

Bramki: Mateusz Radecki 38, Miłosz Kozak 42, Kamil Adamek 54, Damian Kądzior 61, 90, Jakub Bartkowski 67

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Sebastian Bonecki 80 - Petteri Forsell 46

Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy 3:3 (1:1)

Bramki: Łukasz Kosakiewicz 17, Jakub Biskup 49, Paweł Zawistowski 64 - Sylwester Patejuk 39, 74, Konrad Nowak 71

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Czarnecki 90

GKS Katowice - Znicz Pruszków 2:0 (2:0)

Bramki: Grzegorz Goncerz 33, Tomasz Foszmańczyk 45