Serie A: Salamon vs. Szczęsny - na remis

Cagliari obrońcy Bartosza Salamona zremisowało u siebie 2:2 z Romą bramkarza Wojciecha Szczęsnego w niedzielnym meczu 2. kolejki włoskiej ekstraklasy. Obaj polscy piłkarze zagrali cały mecz.

Roma prowadziła do 56. minuty po golach Argentyńczyka Diego Perottiego z rzutu karnego i Holendra Kevina Strootmana, ale nie zdołała wywalczyć zwycięstwa. Szczęsnego pokonali Marco Borriello i w końcówce meczu Marco Sau.

To nie są dobre dni dla rzymian. W minionym tygodniu nie awansowali do Ligi Mistrzów, przegrywając u siebie z FC Porto 0:3 (w Portugalii było 1:1).

Karol Linetty zagrał całe spotkanie w barwach Sampdorii Genua w wygranym u siebie 2:1 meczu z Atalantą Bergamo. Z kolei Thiago Cionek (US Palermo) wszedł na boisko w 85. minucie starcia z Interem Mediolan - jego zespół zremisował na wyjeździe 1:1.

Bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski nie zagrał ani minuty w meczu z Chievo Werona (1:0), choć pod koniec pierwszej połowy doszło do zmiany golkipera w ekipie gospodarzy - Rumuna Cipriana Tatarusanu zastąpił Luca Lezzerini.

Dzień wcześniej Arkadiusz Milik strzelił dwie bramki dla SSC Napoli w starciu z Milanem 4:2. To pierwsze gole Polaka w Serie A. 22-letni napastnik zagrał cały mecz, a Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 73. minucie.

Milik trafił do bramki Milanu w 18. i 33. minucie. Rezerwowym w Napoli był trzeci z Polaków - Igor Łasicki.

Teraz piłkarzy czeka ligowa przerwa z uwagi na występy reprezentacji. Szczęsny, Salamon, Cionek, Zieliński, Linetty i Milik zostali powołani (podobnie jak Paweł Wszołek z drugoligowej Verony) przez Adama Nawałkę na wyjazdowe spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2018 z Kazachstanem 4 września.