Pięć przegranych setów polskich siatkarek z Belgijkami

Polskie siatkarki przegrały w piątek z Belgijkami 0:3 oraz dwa dodatkowe sety w pierwszym z trzech meczów towarzyskich w Leuven.

W sobotę o godz. 18.30 obie drużyny zmierzą się w oficjalnym spotkaniu, a po raz ostatni zagrają w niedzielę o godz. 17.

W piątek podopieczne trenera Jacka Nawrockiego doznały pierwszej porażki w trakcie przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy. Wcześniej pokonały 3:0 i 3:2 ekipę Białorusi oraz reprezentację Słowacji 3:0 i 3:1.

Zanim w połowie września Polki wystąpią w kwalifikacjach Euro 2017 czekają je jeszcze dwa sparingi w Hradec Kralove z Czeszkami.

Rywalizacja o awans do turnieju finałowego ME toczyć się będzie w formie dwóch turniejów, pierwszy (16-18 września) odbędzie się w Budapeszcie, a drugi (23-25 września) w Bielsku-Białej. Rywalkami Polek będą zespoły Węgier, Finlandii i Estonia. Tylko zwycięzcy uzyskają awans, a drużyny z drugich miejsc wystąpią w barażach.

Gospodarzami przyszłorocznych ME będą Azerbejdżan i Gruzja.