W trakcie przygotowań do niedzielnego meczu dużą uwagę zwracano na fakt, że spotkanie na Astana Arena zostanie rozegrane na sztucznym boisku.

 

„To najnowocześniejszy stadion w naszym kraju. Na innych obiektach w Kazachstanie jest naturalna nawierzchnia. Jednak stadion w Astanie jest najlepszy w kraju. To jest nasz dom i przyzwyczailiśmy się do tego obiektu” – powiedział Bajsufinow na oficjalnej konferencji przedmeczowej.

 

We wtorek reprezentacja Kazachstanu przegrała na wyjeździe 0:2 w towarzyskim spotkaniu z Kirgistanem.

 

„Wcześniej zagraliśmy trzy inne mecze towarzyskie. Na bazie tych doświadczeń staramy się rozwiązywać nasze problemy, aby w jak najlepszym nastroju przystąpić do niedzielnego meczu. Nie zmieniamy generalnie naszej gry, ale wprowadzamy małe zmiany. Po analizach zauważyliśmy słabe strony naszej drużyny. Teraz w grze obronnej będziemy stosować inną taktykę niż wcześniej” – przyznał szkoleniowiec.

 

W rankingu FIFA biało-czerwoni zajmują 16. miejsce, a Kazachowie 96.

 

„Polska to ćwierćfinalista Euro 2016. Ten zespół stanowi świetny kolektyw i jest bardzo mocny. Świetnie zaprezentował się na turnieju we Francji. 80 procent polskich zawodników występuje w czołowych europejskich klubach. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do każdego rywala, również do Polski” – przyznał Bajsufinow.

 

Selekcjoner Kazachów w dniu meczu z Polską będzie obchodził 48. urodziny.

 

„Pozytywny wynik będzie doskonałym prezentem urodzinowym. Nasza drużyna bardzo poważnie przygotowuje się do tego meczu. Wiemy, że nasi kibice, którzy mogą zapełnić stadion, liczą na pozytywny wynik meczu. Będziemy walczyć o zwycięstwo. Wynik 0:0 nas nie będzie satysfakcjonował. Będziemy walczyć do końca, aby sprawić kibicom wiele radości. Tylko zwycięstwo pomoże nam dalej się rozwijać” – zakończył Bajsufinow.

 

Z szacunkiem, ale bez bojaźni o zespole Polaków wypowiadał się obrońca Jełdos Achmietow.

 

„Nie boimy się Polaków. Jesteśmy świetnie przygotowani do tego spotkania i wierzymy, że stadion będzie naszym atutem. Będziemy chcieli zagrać w swoim stylu i wykorzystać nasze atuty” – podkreślił Achmietow.

 

Mecz Kazachstan – Polska w eliminacjach mistrzostw świata 2018 w Astanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18 czasu polskiego.