Drugie zwycięstwo polskich siatkarek w Belgii

Polskie siatkarki wygrały z Belgijkami 3:2 (23:25, 19:25, 25:21, 25:23, 15:11) w trzecim meczu sparingowym w Leuven. Przygotowujące się do eliminacji mistrzostw Europy biało-czerwone w piątek przegrały 0:3, a w sobotę - w oficjalnym spotkaniu - zwyciężyły 3:2.

W pierwszej potyczce Polki musiały uznać wyższość ekipy gospodarzy także w dwóch dodatkowych setach. W niedzielę, podobnie jak w sobotę, Belgijki wygrały dwie pierwsze partie, ale w trzech kolejnych górą były zawodniczki trenera Jacka Nawrockiego.

Polska drużyna ma za sobą już siedem meczów testowych. Wcześniej pokonała Białorusinki 3:0 i 3:2 oraz Słowaczki 3:0 i 3:1.

Zanim w połowie września wystąpi w kwalifikacjach Euro 2017 czekają je jeszcze dwa sparingi w Hradec Kralove z Czeszkami.

Rywalizacja o awans do turnieju finałowego ME toczyć się będzie w formie dwóch turniejów, pierwszy (16-18 września) odbędzie się w Budapeszcie, a drugi (23-25 września) w Bielsku-Białej. Rywalkami biało-czerwonych będą reprezentacje Węgier, Finlandii i Estonii. Tylko zwycięzcy uzyskają awans, a drużyny z drugich miejsc wystąpią w barażach.