Gołowkin rozbił kolejnego rywala! Brook miał swoje momenty (WIDEO)

Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) pokonał Kella Brooka (36-1, 25 KO) w pojedynku wieczoru gali pięściarskiej w Londynie. Brytyjczyk do piątej rundy starał się nawiązywać równorzędną walkę z Kazachem, ale kontuzja pod prawym okiem uniemożliwiła mu dalszą rywalizację. Pojedynek został przerwany przez sędziego na prośbę narożnika pięściarza z Wysp Brytyjskich.

O potężnej sile Giennadija Gołowkina w świecie pięściarskim krążą już legendy, a dzisiaj o mocy Kazacha przekonał się niepokonany Brytyjczyk Kell Brook. Mistrz świata kategorii półśredniej postanowił wskoczyć dwie kategorie wagowe wyżej i spróbować zastopować pogromcę 35 pięściarzy. Niestety poprzeczka okazała się być zawieszona zdecydowanie za wysoko, choć Brook w starciu z Gołowkinem miał swoje momenty.

 

Kazach pojedynek rozpoczął od błyskawicznego ataku, a po jednym z ciosów sierpowych był bliski liczenia już w pierwszej rundzie. Brytyjczyk jednak przyjął liczne ciosy i w końcowych sekundach zdecydował się odpowiedzieć na akcje Gołowkina i to z wymiernym efektem. Brook boksował z luzu i zdecydował się na zaskakującą walkę na wstecznym biegu, choć większość ekspertów przewidywała skracanie dystansu w jego wykonaniu.

 

W trzeciej rundzie po jednej z akcji Gołowkina pod okiem Brytyjczyka pojawiła się poważna opuchlizna, która wyraźnie utrudniała mu dalszą rywalizację. Wszystko pewnie było efektem jednego z potężnych ciosów prostych wyprowadzanych z lewej ręki, które raz po raz lądowały na głowie Brooka. Pretendent nie miał jednak zamiaru składać broni i w pierwszych sekundach czwartej rundy ruszył do bezpardonowego ataku. W kolejnej odsłonie na taki ruch zdecydował się jednak Gołowkin i po kilku udanych kombinacjach narożnik Brytyjczyka zdecydował się przerwać pojedynek. Zanim jednak sędzia dostrzegł ręcznik minęło kilka dobrych sekund, a Brook przyjął kilka niepotrzebnych ciosów...

 

Gołowkin tym samym zachował w posiadaniu pasy mistrzowskie WBC, IBF oraz IBO w kategorii średniej i po raz kolejny wysłał sygnał do pięściarzy ze swojej kategorii wagowej, że jest nieosiągalną dla zdecydowanej większości z nich. Po zwycięstwie z Brookiem współczynnik nokautów Kazacha wzrósł już do 92 %, a na 36 stoczonych pojedynków taki wynik robi wielkie wrażenie!

 

Po jednogłośnej decyzji pas mistrzowski IBF kategorii koguciej zachował Lee Haskins, który po raz drugi w karierze wypunktował Stuarta Halla. Zwycięstwo na swoim koncie zapisał również Callum Smith, choć po jego występie kibice na Wyspach oczekiwali zdecydowanie więcej. Wygrane w rekordzie dopisali również John Riel Casimero (zachował pas mistrzowski IBF w kategorii muszej), Martin J Ward czy nadal niepokonany Conor Benn.

 

Wyniki gali w Londynie:

kategoria średnia, 12 rund o pasy WBC, IBF oraz IBO:
Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) pokonał Kella Brooka (36-1, 25 KO) przez TKO w 5. rundzie

kategoria kogucia, 12 rund o pas IBF:
Lee Haskins (34-3, 14 KO) pokonał Stuarta Halla (20-6-2, 7 KO) przez jednogłośną decyzję sędziowską (115:113, 117:111, 116:112)

kategoria super średnia, 12 rund o pas WBC Silver:
Callum Smith (21-0, 16 KO) pokonał Norberta Nemesapatiego (21-4, 16 KO) przez TKO w 6. rundzie

kategoria musza, 12 rund o pas IBF:
John Riel Casimero (23-3, 15 KO) pokonał Charlie Edwardsa (8-1, 3 KO) przez TKO w 10. rundzie

kategoria super piórkowa, 12 rund o pas mistrza Wielkiej Brytanii:
Martin J Ward (15-0-2, 8 KO) pokonał Andy'ego Townend (16-4, 11 KO) przez TKO w 8. rundzie

kategoria super średnia, 6 rund:
Paul Smith (38-6, 22 KO) pokonał Daniela Regiego (28-14, 15 KO) przez TKO w 5. rundzie

kategoria super lekka, 4 rundy:
Conor Benn (4-0, 3 KO) pokonał Joe Duckera (0-2-1) przez TKO w 2. rundzie

 

20:24

Witamy w relacji na żywo z gali w Londynie z walką wieczoru Giennadij Gołowkin vs Kell Brook!

20:30

Przed chwilą zakończyła się walka Martin J Warda (15-0-2, 8 KO) z Andy Townendem (16-4, 11 KO). Pojedynek zakończył się zwycięstwem Warda w ósmej rundzie, choć Townend nie potrafił się pogodzić z decyzją sędziów. Ward jednak od początku walki był pięściarzem znacznie lepszym, a decyzja sędziego skróciła tylko męki jego rodaka, bo na kartach punktowych na zwycięstwo liczyć nie mógł, a nic nie zapowiadało niespodziewanego nokautu...

20:42

Swoje pojedynki na gali w Londynie zwyciężali wcześniej również Conor Benn (4-0, 3 KO) oraz Paul Smith (38-6, 22 KO). Obaj swoje pojedynki kończyli przed czasem.

 

Najlepsze akcje z pojedynku niepokonanego Benna w załączonym materiale wideo!

 

Conor Benn z czwartym zawodowym zwycięstwem. Błyskawiczny koniec walki w 2. rundzie

21:08

kategoria musza, 12 rund o pas IBF:

John Riel Casimero (22-3, 14 KO) vs Charlie Edwards (8-0, 3 KO)

 

Połowa walki za nami. Na razie zdecydowana przewaga aktualnego mistrza, Johna Riela Casimero. Pojedynek rozpoczął się w niezbyt wysokim tempie jak na kategorię muszą, ale Filipińczyk w pierwszych rundach spisywał się dużo lepiej. Znacznie mniej doświadczony Edwards dość spokojnie wchodził w walkę mistrzowską i dopiero w rundzie piątej Edwards nieco odważniej ruszył do ataku, choć jego ataki były bardzo schematyczne.

21:27

kategoria musza, 12 rund o pas IBF:

John Riel Casimero (23-3, 15 KO) pokonał Charlie Edwardsa (8-1, 3 KO) przez TKO w 10. rundzie

 

Casimero bardzo spokojnie prowadził drugą część pojedynku, a coraz większe znaczenie zaczynało odgrywać doświadczenie mistrza świata. Edwards nie miał pomysłu jak może naruszyć Filipińczyka, który skrupulatnie wyprowadzał przemyślane akcje i zwiększał przewagę na kartach punktowych. W 10. rundzie Edwards postanowił zaryzykować, ale błyskawicznie został skarcony lewym sierpowym przez Casimero i po raz pierwszy wylądował na deskach. Pojedynek został jeszcze wznowiony, ale Casimero ruszył do błyskawicznego ataku i sędzia przerwał walkę już po kilkunastu sekundach.

21:33

John Riel Casimero pas mistrzowski IBF zdobył w 2012 roku po zwycięstwie nad Pedro Guevarą. Tytuł stracił w 2015 roku w konfrontacji z Amnatem Ruenroengiem, ale po niespełna roku udanie zrewanżował się Tajlandczykowi. W Londynie Casimero pojawił się w ringu po raz pierwszy od tamtej walki.

21:56

Wideo z walki Casimero vs Edwards.

 

Casimero nadal mistrzem IBF! Potężny sierpowy i deski Edwardsa

22:17

kategoria super średnia, 12 rund o pas WBC Silver:
Callum Smith (21-0, 16 KO) pokonał Norberta Nemesapatiego (21-4, 16 KO) przez TKO w 6. rundzie

 

Callum Smith był zdecydowanym faworytem tej walki i pojedynek prowadził zdecydowanie, choć jego dyspozycja dzisiaj nie była zachwycająca. Niepokonany Brytyjczyk walkę zakończył po dziesiątej rundzie, kiedy Węgier po ciosach na tułów w końcówce szóstej rundy zrezygnował z dalszej rywalizacji.

 

Smith przez cały pojedynek był pięściarzem zdecydowanie lepszym, ale Węgier miał kilka krótkich momentów. Brytyjczyk ciosami prostymi starał się przez większość walki trzymać Nemesapatiego na dystans. W końcowych sekundach szóstej odsłony Smith wyprowadził serię ciosów na korpus, a Węgier już nie zdołał powrócić do rywalizacji. Smith zapisał na swoim koncie 21. zwycięstwo zawodowe, ale kibice na Wyspach na pewno oczekiwali z jego strony czegoś więcej...

22:23

Przed nami jeszcze pojedynek Lee Haskins (33-3, 14 KO) vs Stuart Hall (20-4-2, 7 KO) na dystansie 12 rund w kategorii koguciej o pas IBF, a później do ringu w londyńskiej O2 Arenie wejdą już główni bohaterowie wieczoru - Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) oraz Kell Brook (36-0, 25 KO).

22:34

Przypominamy, że gala w Londynie to nie koniec pięściarskich emocji w Polsacie Sport. Od godziny 3:00 rozpocznie się transmisja gali z Inglewood, gdzie po raz kolejny do ringu wejdzie niepokonany Roman Gonalez (45-0, 38 KO), a jego celem będzie dopisanie 46. zwycięstwa w rekordzie. Zadanie przed Nikaraguańczykiem tym razem niezwykle trudne, bo zmierzy się z dysponującym lepszymi warunkami fizycznymi Carlosem Cuadrasem (35-0-1, 27 KO).

 

Zapowiada się niezwykłe widowisko, a o walce Cuadras Gonzalez słów kilka napisał również Janusz Pindera.

 

Pindera: To będzie wojna

23:14

kategoria kogucia, 12 rund o pas IBF:
Lee Haskins (33-3, 14 KO) vs Stuart Hall (20-4-2, 7 KO)

 

Na półmetku aktualny mistrz świata Lee Haskins prowadzi na kartach punktowych. Walczący z odwrotnej pozycji Haskins w swoim stylu boksuje z odwrotnej pozycji, z opuszczonymi rękami na wstecznym biegu. Hall posiada zdecydowaną przewagę warunków fizycznych, ale nie potrafi tej przewagi dostatecznie wykorzystać w ringu. Stuart Hall zbyt długo przygotowuje swoje akcje i często Haskins skutecznie wyprzedza jego ataki. W szóstej rundzie Hall nieco zdołał przełamać Haskinsa i zapisał na swoim koncie najlepszą rundę w tym pojedynku.

 

W międzyczasie zapraszamy do obejrzenia zakończenia walki Smith vs Nemesapati:

 

Precyzyjna seria ciosów na korpus Smitha! Nemesapati rezygnuje z dalszej rywalizacji

23:17

Gołowkin vs Brook: Trwa już wojna psychologiczna w szatniach bohaterów walki wieczoru. Sztab szkoleniowy Gołowkina sprawdził dokładnie zielone gazy wykorzystywane przy tejpowaniu rąk Brooka. Ostatecznie okazało się, że są one w pełni legalne. Następnie Brook wysłał do szatni Gołowkina dwóch członków swojego sztabu szkoleniowego, aby bacznie obserwowali tejpowanie Kazacha.

23:27

kategoria kogucia, 12 rund o pas IBF:
Lee Haskins (33-3, 14 KO) vs Stuart Hall (20-4-2, 7 KO)

 

Rundy 7-11: Haskins z rundy na rundę tracił pewność siebie i wyraźnie opadał z sił. Mistrz świata walczył na wstecznym biegu i coraz rzadziej decydował się na ataki, a częściej skupiał się na lokowaniu pewnych, pojedynczych ciosów lub atakach z kontry. Hall w drugiej fazie pojedynku zdecydowanie ruszył do odrabiania strat i wywierał presję na Haskinsie. Hall narzucił naprawdę wysokie tempo i już znacznie lepiej przewidywał ataki mistrza świata. W jedenastej rundzie po jednym z ciosów ugięły się nogi pod Haskinsem. Rundy wyrównane, ale w tej fazie pojedynku lepiej prezentował się pretendent. Przed nami ostatnie starcie!

23:31

kategoria kogucia, 12 rund o pas IBF:
Lee Haskins (33-3, 14 KO) vs Stuart Hall (20-4-2, 7 KO)

 

Runda 12: Haskins wyraźnie zaskoczony obrotem sprawy! Hall uwierzył w swoje zwycięstwo i od pierwszych sekund ostatniego starcia ruszył do agresywnego ataku. Hall wyglądał lepiej kondycyjnie i był bardzo zdeterminowany, a jego postawę na pewno odnotowali sędziowie. Haskins natomiast bardzo sprytnie unikał ataków Hall i kapitalnie pracował na nogach na wstecznym biegu. Wydaje się, że Haskins jednak utrzymał przewagę punktową z pierwszej części walki, choć poczekajmy jeszcze na oficjalną decyzję.

23:34

kategoria kogucia, 12 rund o pas IBF:

Lee Haskins (34-3, 14 KO) pokonał Stuarta Halla (20-6-2, 7 KO) przez jednogłośną decyzję sędziowską (115:113, 117:111, 116:112)

 

Haskins po raz drugi w karierze pokonał Stuarta Halla (do pierwszej walki doszło w 2012 roku), zapisał w swoim rekordzie 34. zawodowe zwycięstwo oraz obronił pas mistrzowski IBF w kategorii koguciej.

23:47

Przed nami już wisienka na torcie gali w Londynie. O2 Arena pęka w szwach, a Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) oraz Kell Brook (36-0, 25 KO) są już gotowi na swój pojedynek.

23:58

Kell Brook (36-0, 25 KO) już zmierza do ringu przy rytmach utworu "All of the Lights" i niewątpliwie wszystkie światła są niego skierowane! Za swoimi plecami ma kilkunastotysięczny doping brytyjskich kibiców, a przed nim życiowa szansa na zdobycie pasów mistrzowskich WBC, IBF oraz IBO w kategorii średniej!

23:58

Ten widok mówi chyba wszystko...

00:02

Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) wybrał melodię z utworu "Seven Nation Army".

 

 

00:04

Małe porównanie pięściarzy - zasięg i wzrost po stronie "GGG".

00:14

kategoria średnia, 12 rund o pasy WBC, IBF oraz IBO:
Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) vs Kell Brook (36-0, 25 KO)

 

RUNDA 1: Gołowkin błyskawicznie ruszył do ataku i wydawało się, że po jednym z sierpowych Brook jest blisko pierwszego liczenia. Brytyjczyk jednak przetrwał kryzys, przyjął liczne ciosy na gardę i w końcówce rundy odpowiedział celnymi uderzeniami. Z jego strony weszło kilka prostych i jeden naprawdę solidny lewy sierpowy!

00:17

kategoria średnia, 12 rund o pasy WBC, IBF oraz IBO:
Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) vs Kell Brook (36-0, 25 KO)

 

RUNDA 2: Brook boksuje z luzu i zdecydował się na walkę na wstecznym biegu. Gołowkin bije głównie lewą ręką, a brakuje uderzeń z prawej. Brytyjczyk jednak nie ma zamiaru składać broni i na minutę przed końcem trafił celnym podbródkowym oraz ciosami sierpowymi. Ostatnie sekundy dla Brooka, ale Gołowkin cały czas wywiera presję.

00:21

kategoria średnia, 12 rund o pasy WBC, IBF oraz IBO:
Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) vs Kell Brook (36-0, 25 KO)

 

RUNDA 3: Gołowkin w trzeciej odsłonie mocno rozwścieczony dwoma pierwszymi rundami ruszył do błyskawicznych ataków. Kazach coraz częściej skraca dystans, ale Brook w półdystansie jest szybszym pięściarzem w bezpośrednich wymianach. Gołowkin walczy bardzo spięty. Po jednym z ciosów doszło do poważnej kontuzji pod prawym okiem Brooka, a wszystko to pewnie zasługa kapitalnego lewego prostego Kazacha. Opuchlizna z każdą sekundą rośnie, a uraz będzie przeszkadzał Brytyjczykowi w dalszej fazie pojedynku. Świetny pojedynek!

00:25

kategoria średnia, 12 rund o pasy WBC, IBF oraz IBO:
Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) vs Kell Brook (36-0, 25 KO)

 

RUNDA 4: Brook nie kalkuluje! Brytyjczyk w pierwszej minucie walki zdecydował się na bezpardonowy atak. Kilka z ciosów doszło do celu, choć większość lądowała na gardzie Kazacha. Gołowkin w każde ze swoich uderzeń składa sporo ciosów, ale sporo z nich było niecelnych. Brook trochę zaczyna opadać z sił. Zobaczymy, jak długo wytrzyma Brytyjczyk walcząc w takim tempie!

00:27

Praca nad urazem Brooka w narożniku trwa...

00:29

kategoria średnia, 12 rund o pasy WBC, IBF oraz IBO:
Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) vs Kell Brook (36-0, 25 KO)

 

Koniec walki! Pojedynek przerwany przez narożnik Brooka!

 

RUNDA 5: Gołowkin błyskawicznie rozpoczął piątą rundę, a jego ataki lądowały raz po raz na tułowiu i głowie Brooka. Brytyjczyk kapitalnie walczy z kontry, ale jego ciosy pozostawały bez odpowiedzi... Narożnik zdecydował się rzucić ręcznik, a wszystko efekt kontuzji pod prawym okiem. Wielka szkoda!

Podziel się:
Skomentuj: