Letnia GP w skokach: Semenic wygrał w Rosji! Polacy poza "20"

Słoweniec Anze Semenic wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w rosyjskiej miejscowości Czajkowski. Najlepszy z Polaków Stefan Hula zajął 22. lokatę. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Maciej Kot, mimo że nie startował w Rosji.

Semenic po raz pierwszy wygrał zawody takiej rangi. Wcześniej miał sukcesy wyłącznie w kategorii juniora. Już dzień wcześniej pokazał się z bardzo dobrej strony, kiedy był drugi i przegrał tylko ze swoim rodakiem Robertem Kranjcem.

W niedzielę zwycięstwo dały mu dwa skoki na odległość 143 m i 134 m oraz łączna nota 271,2 pkt. Słoweniec wyprzedził dwóch Czechów Tomasa Vancurę - 261,6 pkt (138 i 133 m) oraz Vojtecha Stursę - 258 pkt (134,5 m i 133,5 m).

W Czajkowskim startowało trzech reprezentantów Polski. Po pierwszej serii Hula plasował się na ósmej pozycji, ale ostatecznie był 22. - 231,8 pkt (133 i 123 m), tuż za nim był Andrzej Stękała - 228,8 pkt (135,5 i 121,5). A Jakub Wolny został sklasyfikowany na 25. pozycji - 224,6 (131 i 123,5).

W klasyfikacji cyklu dalej prowadzi Maciej Kot 380 pkt, a za nim są Niemiec Andreas Wellinger 285, a na trzecie miejsce awansował Japończyk Taku Takeuchi - 266 pkt. Kamil Stoch spadł z szóstego na siódme miejsce - 215.