W latach 1954-1962 pierwszy funkcję tę sprawował Duńczyk Ebbe Schwartz, a później przez ponad 10 lat UEFA dowodził Gustav Wiederkehr. Szwajcar zmarł przed końcem kadencji, a w wyborach uzupełniających jego obowiązki przejął na zaledwie kilka miesięcy Węgier Sandor Barcs.

 

W trakcie kadencji zmarł również Włoch Artemio Franchi, prezydent w latach 1973-83. Do 1984 roku tymczasowo zastąpił go Francuz Jacques Georges, który niespełna rok później wygrał kolejne wybory.

 

Platini ustąpił ze stanowiska 9 maja 2016 roku w związku z czteroletnią dyskwalifikacją. Została ona nałożona na działacza przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) za nieprawidłowości finansowe.

 

Dotychczasowi prezydenci UEFA:
    
    22.06.1954 - 17.04.1962    Ebbe Schwartz (Dania)
    17.04.1962 -  7.07.1972    Gustav Wiederkehr (Szwajcaria)
     7.07.1972 - 15.03.1973    Sandor Barcs (Węgry; tymczasowy prezydent)
    15.03.1973 - 12.08.1983    Artemio Franchi (Włochy)
    12.08.1983 - 19.04.1990    Jacques Georges (Francja; tymczasowy w latach 1983-84)
    19.04.1990 - 26.01.2007    Lennart Johansson (Szwecja)
    26.01.2007 -  9.05.2016    Michel Platini (Francja)
    14.09.2016 -               Aleksander Ceferin (Słowenia)