Bayern ograł Herthę. Przerwana seria Lewandowskiego

W spotkaniu na szczycie Bundesligi piłkarze Bayernu Monachium pewnie wygrali z Herthą Berlin 3:0. Bawarczycy po czterech kolejkach pozostają jedyną drużyną z kompletem punktów w niemieckiej ekstraklasie. Robert Lewandowski, po serii sześciu meczów ze zdobytą bramką, tym razem nie strzelił gola.

Bayern Monachium i Hertha Berlin zdobyły komplet punktów w trzech pierwszych kolejkach Bundesligi. W bezpośrednim starciu obu ekip bezdyskusyjne zwycięstwo odnieśli jednak podopieczni Carlo Ancelottiego. Mistrzowie Niemiec przejęli inicjatywę od samego początku. Już w 2. minucie bliski szczęścia był Robert Lewandowski, ale bramkarz gości skutecznie interweniował po jego strzale głową z pięciu metrów. W 16. minucie padła pierwsza bramka: Franck Ribery zabawił się w polu karnym z obrońcami Herthy i wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze swą miażdżącą przewagę mogli udokumentować kolejnymi  bramkami, ale przed przerwą nie udało się podwyższyć prowadzenia, choć Ribery i Lewandowski mieli kolejne szanse. Polak w 32. minucie, w sytuacji sam na sam, próbował przelobować Rune Jarsteina, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gości.

Po przerwie Bawarczycy dobili rywali. W 68. minucie gola strzelił Lewandowski, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej Polaka i nie uznali tego trafienia. W 69. minucie Thiago Alcantara bezlitośnie wykorzystał błąd Allana i podwyższył na 2:0, a trzy minuty później gola strzelił Arjen Robben. Holender pojawił się na boisku po dłuższej przerwie i zaznaczył swą obecność celnym strzałem strzał lewą nogą z kilkunastu metrów, po podaniu Thiago Alcantary. To trafienie przesądziło o wyniku rywalizacji. Podopieczni Pála Dárdaia nie mieli w tym spotkaniu argumentów, by nawiązać walkę z Bayernem.

Lewandowski po raz pierwszy w tym sezonie nie wpisał się na listę strzelców. Wcześniej zdobył pięć bramek w trzech kolejnych meczach Bundesligi, trzy gole w Pucharze Niemiec oraz jednego w Lidze Mistrzów.

Bayern Monachium - Hertha BSC 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Franck Ribery (16), 2:0 Thiago Alcantara (68), 3:0 Arjen Robben (72).