Ikealyou, reprezentujący barwy Illuminar Honor Gaming, awans na finały HCT European Summer Championship zapewnił sobie poprzez udział w HCT Europe Summer Preliminary w Katowicach, gdzie uplasował się topowej ósemce turnieju.

 

Wyjazd Bartka do USA, gdzie odbywają się europejskie finały HCT Summer Championship, przez pewien czas stał pod dużym znakiem zapytania. Amerykańska ambasada odrzuciła pierwszy wniosek o przyznanie wizy zawodnikowi Illuminar Honor Gaming, lecz po interwencji osób związanych z środowiskiem esportowym w Polsce ostatecznie udało się rozwiązać sprawę z pozytywnym dla samego gracza jak i jego fanów skutkiem.

 

 

Bartek przebywa już w Torrance (California – przyp. red.) w USA, gdzie już jutro w Hollywood Riviera Studios rozpocznie batalie o mistrzostwo Starego Kontynentu. Udział Ikealyou w finałach HCT European Summer Championship podczas wyjazdu do USA wspiera firma G2A.COM

 

Finały HCT European Summer Championship będziecie mogli śledzić na żywo za pośrednictwem serwisu Twitch.tv. Relację z polskim komentarzem przeprowadzą Marcin „Gnimsh” Filipowicz oraz Cezary „Blackfireice” Cholewski. Transmisja rozpocznie się już o godzinie 18:00 na kanale twitch.tv/gnimsh.