ATP w Metz: Thiem i Pouille w finale

Najwyżej rozstawiony Austriak Dominic Thiem oraz turniejowa "trójka" Francuz Lucas Pouille zmierzą się w finale tenisowej rywalizacji ATP w Metz (pula nagród 463 520 dolarów). Reprezentant gospodarzy wyeliminował Belga Davida Goffina (nr 2.).

Goffin nawiązał walkę z Francuzem tylko w pierwszym secie, wygranym ostatecznie przez Pouille'a po tie-breaku. W drugiej odsłonie Belg nie miał już nic do powiedzenia i przegrał mecz 6:7 (6-8), 1:6.

Thiem nieco dłużej męczył się z innym reprezentantem gospodarzy Gilles'em Simonem (4.), a nawet przegrał pierwszego seta. Ostatecznie Austriak, który jest bliski zapewnienia sobie po raz pierwszy w karierze miejsca w listopadowym turnieju ATP Finals, wygrał 4:6, 7:5, 6:3.

10. w światowym rankingu Thiem i 18. na liście Pouille zmierzą się ze sobą po raz drugi. W ubiegłym roku w turnieju w Monte Carlo lepszy był Francuz.