ME 2017: Polki wywalczyły awans po zwycięstwie nad Finlandią!

Siatkarskie reprezentantki Polski wywalczyły awans do mistrzostw Europy 2017, które rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji! Biało-czerwone w Bielsku-Białej ograły reprezentację Finlandii 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19), dzięki czemu przed ostatnim meczem eliminacji osiągnęły pięciopunktową przewagę nad drugą w tabeli reprezentacją Węgier.

Polski zespół odniósł zwycięstwo i awansował do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które rozegrene zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. W spotkaniu z Finlandią gospodynie były zespołem zdecydowanie lepszym i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Początek meczu pokazał, że polskie siatkarki zamierzają już w sobotę świętować sukces i nie czekać do niedzieli. Szybko objęły prowadzenie 4:1 i 8:5. Gdy przewaga wzrosła do 11:6 o przerwę poprosił trener rywalek. Po wznowieniu gry punkt zdobyła Tamara Kaliszuk, ale w miarę upływu czasu gra podopiecznych stawała się coraz bardziej nerwowa i rozstrzygnięcie nastąpiło w końcówce. Od stanu po 23 dwa punkty zdobyły gospodynie.

Drugiego seta polski zespół wygrał pewnie, mając momentami olbrzymią przewagę, choć w końcówce Finki zaczęły odrabiać straty. W kolejnej partii biało-czerwone traciły seriami punkty np. od 6:2 do 6:8. W czwartym secie wróciły do swojej gry i mogły cieszyć się z awansu do mistrzostw Europy!

Polska - Finlandia 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)

Polska: Joanna WOŁOSZ, Tamara KALISZUK, Agnieszka KAKOLEWSKA, Zuzanna Efimienko, Martyna GRAJBER, Malwina SMARZEK, Agata WITKOWSKA (L) - Agata SAWICKA (L), Aleksandra KRZOS, Kamila GANSZCZYK, Małgorzata JASEK;

Finlandia: Paulina VILPONEN, Kaisa ALANKO, Noora KOSONEN, Laura PIHLAJAMAKI, Pila KORHONEN, Daniela ÖHMAN, Roosa KOSKELO (L) - Saana KOLJONEN (L), Saila KARHU

Węgry – Estonia 3:2 (25:16, 20:25, 23:25, 25:14, 15:13)