Rugby: Polacy gromią Ukrainę

Reprezentacja Polski w rugby w pierwszym meczu Rugby Europe Trophy sezonu 2016-17 wygrała w Lublinie z Ukrainą 22:0. Przewaga naszego zespołu nie podlagała dyskusji, a zwycięstwo mogło być znacznie wyższe. Aż 17 punktów po polskiej stronie zanotował Wojciech Piotrowicz.

Już w 1 minucie szansę na przyłożenie miał Rodosław Rakowski wypchnięty w aut metr przed polem punktowym Ukrainy. Po aucie goście popełnili błąd i sędzia podyktował karnego dla Polski, którego na 3 punkty zamienił Wojciech Piotrowicz. Dziesięć minut później Piotrowicz po kolejnym karnym zmienia wynik na 6:0.

W 33 minucie sędzia przyznał naszej drużynie karną piątkę za dołączanie z boku do maula, punkty powędrowały na konto kapitana zespołu Kamila Bobryka, a wynik na 13:0 celnym kopem z podwyższenia zmienił Piotrowicz. Ten sam zawodnik cztery minuty przed końcem pierwszej połowy ustalił jej wynik na 16:0.

Konto punktowe w drugiej połowie otworzył Piotrowicz kopiąc w 50 minucie karnego na 19:0. Mecz się wyrównał i na następne punkty kibice musieli czekać do 72 minuty kiedy kolejny karny Piotrowicza zmienił wynik na 22:0, były to jednocześnie punkty, który ustaliły wynik spotkania. Reprezentacja Polski zwyciężyła w pierwszym meczu nowego sezonu, pozostałe mecze zostaną rozegrane wiosną przyszłego roku.

Polska - Ukraina 22:0 (16:0)

Punkty: Wojciech Piotrowicz 17 (pd, 5K), Kamil Bobryk 5 (karna piątka)

Skład Polski: Marcin Wilczuk (36-40, 68 Sebastian Kacprzak- debiutant), Kamil Bobryk, Radosław Bysewski, Piotr Karpiński II (65 Stanisław Powała-Niedźwiecki), Paweł Poniatowski, Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Michał Mirosz (65 Piotr Zeszutek) - Dawid Plichta - Wojciech Piotrowicz - Radosław Rakowski, Patryk Reksulak, Kevin Bracik (68 Daniel Gdula- debiutant), Szymon Sirocki - Mateusz Lament