Serie A: Milik okazał się zbędny. Spokojne zwycięstwo Napoli

Czwarte w tym sezonie zwycięstwo zapisało na swoim koncie SSC Napoli. Wicelider tabeli nie pozwolił uciec Juventusowi i ograł Chievo Werona 2:0 przed własną publicznością. Maurizio Sarri tym razem zostawił Arkadiusza Milika na ławce rezerwowych, jednak jego koledzy z ofensywy spisali się bez zarzutu. Świetne 90 minut rozegrał z kolei Piotr Zieliński.

Chievo doskonale rozpoczęło sezon: dziesięć punktów po pięciu kolejkach musiało budzić uznanie. Zespół z Werony nie miał jednak nic do powiedzenia w Neapolu: wicelider tabeli oddał niemalże dwa razy więcej strzałów i zasłużenie dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty.

Tym razem do triumfu niepotrzebna była obecność na placy gry Arkadiusza Milika, który zanotował znakomity start w Serie A. Trener Sarri postanowił na Manolo Gabbiadiniego i nie zawiódł się: Włoch otworzył wynik już w 24. minucie, zaś ustalił go kwadrans później Marek Hamsik.

Milik na boisku pojawił się po godzinie gry, jednak nie zapisał się w protokole meczowym. Dobre 90 minut ma za sobą inny reprezentant Polski, Piotr Zieliński. Były zawodnik Udinese dyrygował grą zespołu ze Stadio San Paolo do spółki z Jorginho i Hamsikiem.

SSC Napoli - Chievo Werona 2:0 (2:0)
Bramki: Gabbiadini 24', Hamsik 39'