Udany powrót Kubicy! Podium Polaka w Spa

Moto

Robert Kubica może być zadowolony z powrotu na tor - w belgijskim Spa-Francorchamps polski kierowca, wraz z francuskim partnerem Christophe'em Hamonem, zajął trzecie miejsce w wyścigu Endurance (długim) serii Renault Sport.

Ostatnio Polak zaprezentował się publiczności na torze 18 marca, gdy wraz z Czechem Martinem Prokopem zajął 44. miejsce w 12-godzinnym wyścigu na włoskim Autodromo Internazionale di Mugello. Wówczas kierowcom przeszkodziła awaria skrzyni biegów w Mercedesie SLS AMG GT3.

Tym razem auto zespołu Duqueine Engineering sprawiło się bez zarzutu przez wszystkie 27 okrążeń. Problemy mieli natomiast rywale, szczególnie na samym początku rywalizacji, kiedy doszło do karambolu. Polakowi i Francuzowi udało się uniknąć zderzenia.

Ostatecznie zajęli trzecie miejsce z sześcioipółsekundową stratą do zwycięzców - Brytyjczyka Raoula Owensa i Szweda Fredrika Blomstedta. Na drugiej pozycji uplasowali się holenderscy bracia Pieter i Jeroen Schothorstowie.

Wyścig w Belgii, na który Kubica otrzymał specjalne zaproszenie, był przedostatnim z sześciu rund cyklu. Ostatnia odbędzie się w portugalskim Estoril w dniach 21-23 października.