Zenit rozbił Dynamo. "Leon wygrał seta w pojedynkę"

Siatkarze Zenita Kazań z wysokiego "C" rozpoczęli nowy sezon ligowy! Podopieczni Władimira Alekny w meczu, którego stawką był Superpuchar Rosji rozbili Dynamo Moskwa 3:0, a najlepiej punktującym graczem w zwycięskiej ekipie był Wilfredo Leon. Kubańczyk zdobył 15 punktów, w tym osiem w pierwszym secie, którego praktycznie wygrał w pojedynkę...

Mecz pierwszej kolejki rosyjskiej Superligi był jednocześnie pojedynkiem o Superpuchar. W szranki stanęły dwie wielkie firmy - Dynamo Moskwa i Zenit Kazań, ale z twarzą z pojedynku gigantów wyszli tylko ci drudzy. Siatkarze ze stolicy Rosji walczyli tylko do połowy... pierwszej partii, a więc do momentu gdy na zagrywce pojawił się Leon. Kubańczyk z polskim paszportem zdobył siedem punktów w polu serwisowym i praktycznie ustawił całego seta.

W całym meczu Leon miał 92 procent skuteczności w ataku i łącznie punktował 15 razy. Matthew Anderson tak podsumował występ swojego kolegi z drużyny w pierwszej partii. - Był po prostu niesamowity na początku meczu. Sam wygrał seta swoimi serwisami i atakami. Nie widziałem chyba żadnego błędu w jego wykonaniu - stwierdził Anderson.

Zenit Kazań - Dynamo Moskwa 3:0 (25:14, 25:18, 25:15)